У період з 14 по 16 жовтня 2024 року в Києві в рамках проєкту «Спільне реагування для відновлення українських громад» проходила стратегічна сесія, участь в якій, окрім представників робочої групи Білгород-Дністровської міської територіальної громади, взяли представники Калинівської громади (Херсонська область), Іларіонівської громади (Дніпропетровська область), Милівської громади (Херсонська область), Верхньодніпровської громада (Дніпропетровська область), Високопільської громади (Херсонська область), Маловисківської громади (Кіровоградська область), Роздільнянської громади (Одеська область), Болградська громада (Одеська область).
Метою стратегічної сесії було напрацювання конкретних проєктних пропозицій для відновлення і розвитку громад, враховуючи національні та міжнародні пріоритети. Протягом трьох днів учасники працювали у групах, обмінювалися досвідом, ознайомлювалися з найкращими практиками місцевого розвитку та отримували знання з написання проєктів.
Також, під час сесії представники громад, експерти та організатори обговорили ключові виклики та можливості, що виникають в умовах євроінтеграції та відновлення України.
В результаті стратегічної сесії учасники отримали важливі знання щодо написання проєктів, планування бюджету та взаємодії з донорами та підготували проєктні пропозиції з відновлення інфраструктури та розвитку громади у майбутній перспективі.
З травня 2024 року Білгород-Дністровська міська територіальна громада бере участь у Проєкті «Спільне реагування для відновлення українських громад», який реалізується ГО «Українського інституту міжнародної політики» за підтримки Проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». За час цей експертами проєкту було здійснено аналіз Білгород-Дністровської міської територіальної громади та сформовано аналітичну довідку, яка стане основною для розробки плану відновлення громади.
Білгород-Дністровська міська рада висловлює щиру вдячність організаторам заходу - Українському інституту міжнародної політики, Проєкту «Спільне реагування для відновлення українських громад», який впроваджується Проєктом USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», експертам та усім громадам-учасникам за плідну співпрацю!