Білгород-Дністровська територіальна громада бере участь у проєкті ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»


11.06.2024 16:07 38

11 червня в рамках реалізації проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», яка виконується спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), в Білгороді-Дністровському проведено тренінг «Інформування та пошук кандидатів у патронатні вихователі».

Участь у заході взяли представники служби у справах дітей Білгород-Дністровської міської ради; міського центру соціальних служб; служби у справах дітей Маразліївської сільської ради; фахівці суб’єктів надання соціальних та освітніх послуг, центрів зайнятості Білгород-Дністровської міської та Маразліївської сільської територіальних громад; ювенальної превенції Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області; медичних установ міста тощо.

Головними завданнями заходу було познайомити учасників тренінгу із сутністю та особливостями патронату над дитиною; вивчити особливості інформування громадськості про патронат над дитиною; розглянути процедуру пошуку кандидатів у патронатні вихователі; сформувати вміння використовувати різні комунікаційні інструменти та публічно презентувати інформацію відповідно до потреб цільової групи; ознайомити з формальними та неформальними критеріями до кандидатів у патронатні вихователі.

Лекторами виступили Ірина Маркевич - регіональний координатор-спеціаліст з планування, організації, координації діяльності проєкту у Одеській області, Даніела Гергі - тренер, практичний психолог ГО «Зв’язок», Людмила Островська - тренер, в.о. начальника Служби у справах дітей Одеської районної державної (військової) адміністрації.

Серед тем, які були розкриті на заході:

- Патронат над дитиною як можливість забезпечити право дитини на виховання в сімейному середовищі: сутність та переваги,

- Основні положення патронату над дитиною та його значення для дитини, біологічної родини та територіальної громади,

- Роль патронатного вихователя та помічника в громаді,

- Хто може бути влаштованим під патронат та на який термін,

- Розвиток послуги патронату в територіальній громаді,

- Права та обов’язки патронатного вихователя та органу опіки та піклування,

- Державна підтримка патронату,

- Визначення порядку дії, які потрібні для здійснення пошуку кандидатів у патронатні вихователі в територіальній громаді,

- Сутність та ключові меседжі інформаційно-просвітницької роботи в процесі пошуку кандидатів у патронатні вихователі тощо.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Національною соціальною сервісною службою України, службами у справах дітей територіальних громад, обласних воєнних адміністрацій, центрами надання соціальних послуг, регіональними центрами соціальних служб, неурядовими організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2024 рік