Білгород-Дністровський краєзнавчий музей запрошує пройтися «шляхами Лесиної долі»


16.02.2021 08:39 344

Доленько недописана,

Ластівко золота!

Чую, дзвенять над світом

Твої невмирущі слова.

Їх не розвіє вітер,

Земля їх не поховає.

«Ні, я жива, я буду вічно жити.

Я в серці маю те, що не вмирає!»

Вона прожила життя, сповнене невимовних страждань і гіркоти. Але її творчість звучить оптимістично, в ній лунають життєрадісні мотиви. Сила духу дається Богом кожному, але треба відповідних обставин, щоб ця сила виявилася в усій красі і величі. Щоб вона навчила інших – вміти бути щасливим!

25 лютого 2021 р. Україна відзначатиме 150-річчая з Дня народження геніальної української поетеси, мавки мистецтва слова - Лариси Петрівни Косач, відомої під творчим псевдонімом Леся Українка.

Життєвий і творчий шлях долучив Лесю до когорти сильних духом. Її поезія - це вогонь, схожий на полум'я свічки, що запалює душу людини. Боротьба і праця, таким був зміст усього життя письменниці, гідного подиву й захоплення!

В канві Лесиного життя, серед чудових місць, які вона відвідала, знайшлося місце і для сонячної Бессарабії. Перший раз сімнадцятирічною дівчиною вона відвідала Аккерман влітку 1888 року. Вдруге Леся Українка приїхала в Бессарабію у 1891-му і цілий місяць проживала в Шабо, неодноразово відвідуючи наше місто. Свої враження вона висловила у поезії збірки «Подорож до моря».

Про життєвий шлях, творчість та дві незабутні подорожі Лесі до наших країв можна дізнатися під час інтерактивного заходу «Шляхами Лесиної долі», який розроблений науковими співробітниками Білгород-Дністровського краєзнавчого музею.

Захід проводиться за попередньою заявкою для організованих груп шкільної та студентської молоді з дотриманням протиепідемічних заходів.

Тел. для довідок (04849) 2-77-43.

Всім бажаючим пропонуємо також переглянути відео сюжет про перебування Лесі Українки у Бессарабії на музейному YouTube каналі за посиланням:





Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік