Чарівне свято вишиванки відзначили бібліотеки міста


20.05.2021 16:23 253

Щороку бібліотеки Білгорода-Дністровського продовжують традицію яскраво та цікаво відзначати свято вишиванки.

В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького для юнацької аудиторії організовано коментовану галерею візерунків «Читаємо вишиванку, як книгу». Цікаві факти про українську вишиванку розповідали бібліотекарі. Адже спочатку вишиванки були не просто одягом, а таким собі оберегом від зла. Тому узори наносили на рукави, коміри і поділ сорочок. Нині найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. Вишиванки чорного кольору у давнину було прийнято одягати лише чоловікам. Кожен регіон України має свою техніку вишивання, деталі та тематику орнаменту і традиційні кольори вишиванки. Загалом в Україні є близько сотні різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.

Іван Франко свого часу вміло поєднав українську вишиванку із буденним одягом. Він скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменник постає на 20-гривневій купюрі!

Під час заходу юнаки та дівчата зворушливо прочитали вірші про українську сорочку-вишиванку, а також переглянули відео-галерею старовинних портретів жінок «Вишиванка – поема життя, закодована вічність в узорах». Наприкінці заходу бібліотекарі закликали присутніх носити вишиванки та бути українцями не тільки тілом, але й душею! А ще – частіше посміхатися, адже нічого так не прикрашає вишиту сорочку, як позитивна людина!».

Бібліо-флешмоб «Ой, яка ж гарна, сорочка вишиванка» пройшов в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва.В бібліотеках-філіях ім. О. Пушкіна та ім. В. Катаєва представлені літературні виставки та етнічні фото зони: «Чарівна казка вишиванки» і «Вдягни вишиванку, шануй українське». Користувачі бібліотек різних вікових категорій познайомилися з дослідженнями мистецтва вишивки, українського орнаменту, енциклопедичними й довідковими виданнями, публікаціями в журналах і газетах, вишитими іконами, аксесуарами, рушниками, предметами побуту тощо.

Кольоровими нитками вишиванка вплетена у наші традиції і найважливіше те, що, маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності і до сьогодні. Українська вишиванка є абсолютно унікальна – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік