День Героїв відзначили в бібліотеках Білгорода-Дністровського


23.05.2023 12:37 184

День Героїв - щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків - борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та героїв АТО. Дата 23 травня була вибрана не випадково. У травні за суперечливих обставин загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський. 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра. Свято Героїв під час Другої світової війни та після її завершення відзначали учасники визвольного руху.

До Дня Героїв у комунальній установі «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громаді» приурочені такі заходи: історичне досьє «Славні сини України» - в культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки філії ім. О. Пушкіна, виставка-присвята «Пам’ятаємо…Шануємо…Вклоняємося» в бібліотеці-філії ім. М. Кропивницького. Для юнацької аудиторії фахівці відділу обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки провели історичний екскурс «Героїчна Україна від минулого до сьогодення».

Бібліотекар розповіла, чому саме травень обрано для вшанування Героїв, про головного ідеолога державної самостійності України початку XX століття, Миколу Міхновського, провідника української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Семена Петлюру, полковника Євгена Коновальця тощо. Згадали і Героїв Небесної Сотні. Також зазначили: українські герої – це і прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, які стали на захист рідної неньки-України в наш час жорстокої агресії з боку росії. Вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за волю і свободу України хвилиною мовчання.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік