До уваги осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України


09.07.2024 12:33 12

Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров'я Білгород-Дністровської міської ради повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120 внесено зміни до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187.

Відповідно до змін органи соціального захисту населення забезпечують пільговим санаторно-курортним лікуванням осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, визначеним статтею 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».

Постраждалі особи мають право на забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.

Для взяття на облік для забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням постраждалі особи подають до органу соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи заяву, до якої додаються:

копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця;

медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для осіб з інвалідністю);

копія документа, що встановлює факт позбавлення постраждалої особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до статті 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей».

Для одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування до зазначеного переліку документів додається документ про сплату повної вартості послуг санаторно-курортного лікування, отриманих протягом не менше ніж 18 календарних днів, що засвідчує проходження постраждалою особою санаторно-курортного лікування.

Отримати консультацію можна за телефоном 2-25-95, 098-711-55-93, або за адресою: м. Білгород-Дністровський, пров. Офіцерський, буд.8.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік