Епізоотична ситуація щодо грипу птиці на території міста та району на разі благополучна


28.01.2022 09:26 123

Проте, слід пам’ятати, що Одеська область розташована на перетині кількох міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами з неблагополучних країн, територій та зон існує постійно. Під час весняної і осінньої міграції та в роки аномально теплих зим цей ризик істотно підвищується.

Грип птиці – хвороба, що викликається високопатогенним вірусом, яка здатна вразити як свійську, так і дику птицю. Джерелом інфекції є хворі і перехворілі птахи, а також ті, які знаходяться в інкубаційному періоді та виділяють вірус з витіканнями з носової і ротової порожнин, фекаліями і яйцем, при кашлі та чханні. Встановлено, що деякі віруси пташиного грипу здатні інфікувати людей (через прямий контакт із інфікованою птицею, предмети або фоміти) і викликати у них хворобу різного ступеня тяжкості – аж до смертельних випадків.

З метою недопущення занесення вірусу грипу та поширення інфекції в місті Білгород-Дністровському, профілактики зараження людини вірусом грипу птиці, необхідно дотримуватися певних правил для власників тварин та біобезпеки на господарстві:

- не допускати контакту свійських птахів з дикими і синантропними птахами;

- забезпечувати напування птахів, не допускаючи їх до відкритих водойм, де зупиняється дика птиця;

- не зберігати на господарстві елементи, які можуть приваблювати диких птахів;

- зберігати корм захищеним від диких птахів та гризунів, регулярно прибирати будь-яке висипання корму;

- проводити своєчасне прибирання дворових територій і загонів від сміття і продуктів життєдіяльності птахів;

- забезпечувати дезінфекцію нерухомості, пташників, обладнання, одягу та взуття;

- здійснювати придбання молодняку птиці та інкубаційного яйця з благополучних джерел, утримуючись від покупки живої птиці на ринках і несанкціонованих місцях торгівлі;

- ізолювати новозаведену птицю;

- забезпечити належну утилізацію посліду та полеглої свійської птиці.

При перших ознаках захворювання і аномальної поведінки птахів (відмова від корму і води; скуйовджене опере ння; набрякання голови; зміна кольору гребінця і сережок; порушення координації руху; тремор; аномальна поза; помутніння рогівки очей у водоплавних птахів тощо) і випадках раптового масового падіжу необхідно негайно звернутися в місцеву ветеринарну службу для виявлення причин захворювання і недопущення епізоотії по телефону 0484946351, Email: bdnes-vet-buh@ukr.net або за адресою: с. Бритівка, вул. Лиманська, 116.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік