Живописні пейзажі Аккерманської фортеці у роботах Олімпіади Стоянової


14.11.2022 16:16 20

У виставковому залі Білгород-Дністровського краєзнавчого музею продовжує експонуватися колекція акварелей одеської художниці Олімпіади Стоянової.

Ще у 1970 році у подарунок музею надійшла серія її живописних робіт, присвячених Аккерманській фортеці, що були створені у 1947-1948 роках.

Олімпіада Стоянова народилася ще у ХІХ сторіччі, усе своє життя провела у рідній Одесі, але дуже часто відвідувала Білгород-Дністровський, у якому мешкали іі родичі.

Вона підтримувала тісні стосунки із співробітниками міського краєзнавчого музею, що поділяли її захоплення мальовничістю старовинної фортеці, яку художниця часто зображала у своїх роботах.

Ці роботи не можуть не викликати захоплення.

Їхньою особливістю є те, що виконані вони у дивовижній живописній техніці – акварелі. Колись вона не сприймалась всерйоз та вважалась забавкою непрофесіоналів. Сьогодні ж ставлення до неї змінилося – акварель часто називають найбільш неслухняною, непередбачуваною та капризною технікою живопису. Це спроба зафіксувати миттєві та мінливі враження. ЇЇ потрібно не лише розглядати, а й розуміти. Треба вміти за невигадливістю сюжету знайти глибоке філософське висловлювання митця.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік