Громадська організація «Екологічний Рух «Зелене сонце» пропонує долучитися до екологічного проєкту «Фацелія»


05.01.2022 15:17 175

Підтримка екологічного проєкту дасть можливість на краще змінити екологічну ситуацію в області. Екологічний Рух «Зелене Сонце» та Національний Ботанічний Сад ім. М. М. Гришка НАН України приділяє особливу увагу існуючій проблемі, безпосередньо пов’язаній з фермерським видом діяльності. У світі непомітно продовжує розгортатися апокаліпсис для комах: гинуть мільярди бджіл, метеликів та інших значимих для життя нашої планети комах. Незабаром їхня загибель може катастрофічно позначитися на сільськогосподарських культурах та крихких екосистемах по всьому світу і Україна не є винятком. Нещодавні дослідження показують, що понад 40 % видів комах скорочуються в чисельності, а третина перебуває під загрозою і їхня загальна швидкість вимирання у 8 разів вища за ссавців, птахів та рептилій! Це створює загрозу екологічного колапсу.

Токсичні сільськогосподарські пестициди - одна з основних причин загибелі комах. Країни ЄС вже починають запроваджувати обмеження щодо їх використання в аграрному секторі Європи. Є інший стратегічний шлях вирішення цієї проблеми. Враховуючи зрозумілу економічну мотивацію (причину) фермера у використанні пестицидів, експерти розробили екологічний Проєкт «Фацелія», який допоможе знизити вище зазначену загрозу та дозволить фермеру продовжувати вільно боротися з бур’янами (з чистою совістю) та добиватися кращих результатів у майбутньому врожаї.

Організатори пропонують включити в посівний план посів квітів фацелії по периметру ділянок земель, які обробляють фермери. Фацелія! Красиві квіти фацелії неймовірним і чудовим чином приваблюють запилювачів та інших комах, є медоносом. Культура стійка до шкідників та різних захворювань. Ефективно бореться з різними видами бур’янів. Є сидератом. Фацелію сіють ранньою весною, щоб вона цвіла під час використання фермерами пестицидів у боротьбі з бур’янами. Це робиться для кількох цілей, які вже згадувалися вище.

Властивості фацелії:

Квіти фацелії своїми дивовижними властивостями приваблюють запилювачів та інших комах та є для них кормовою базою.

Збільшує ймовірність запилення сусідніх з нею культур, підвищуючи, таким чином, їхню врожайність, та виробництво меду.

Бореться з усіма небажаними бур’янами, витісняючи всі відомі нині їх види.

Додатковий бонус - на неї злітаються хижаки, які харчуються листовійками, квіткоїдами, плодожерками.

З погляду простоти посіву та вирощування, фацелія - один із найзручніших і невибагливих сидератів, тому її так люблять багато фермерів.

Участь кожного фермера в екологічному проекті «Фацелія» дозволить кардинально змінити екологічну ситуацію в Україні.

Розраховуємо на вашу свідомість, відповідальність та зрілість! Давайте діяти разом і швидко! Україна понад усе!

З метою координації спільних зусиль можна зв’язуватись з Громадською організацією «Екологічний Рух «Зелене Сонце». Екологічний Рух «Зелене Сонце» є некомерційною організацією.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік