Мобільний застосунок для жінок, що постаждали від домашнього насильства або гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику


01.04.2024 12:10 22

За даними UNFPA дві третини жінок стверджують, що у віці 15 років і старшому зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства з боку партнера або іншої особи. Кожна п'ята жінка, яка має досвід шлюбу, зазнавала насильства у шлюбі з боку чоловіка. При цьому лише кожна третя постраждала від фізичного чи сексуального насильства звертається за допомогою. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати.

Разом у співпраці з Міністерством Внутрішніх Справ України та Національною Поліцією за підтримки уряду Великої Британії створено мобільний застосунок для жінок, що постраждали від домашнього насильства або гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику. Мобільний застосунок спрямований на полегшення отримання допомоги тієї категорії жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо. Доступ до такого застосунку допоможе більшості жінок врятувати своє життя в кризових ситуаціях.

Інформацію щодо назви мобільного застосунку, як його встановити на свій телефон та дізнатися про правила користування можна зателефонувавши на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за телефоном: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного). Безкоштовно. Цілодобово. Анонімно.

Усвідомлення причини – перший крок до подолання проблеми. Саме з такого першого кроку починається протидія насильству.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік