Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період 19 по 23 вересня 2022 р.


27.09.2022 16:04 33

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

На виконання міської цільової Програми «Соціальний захист» на 2021-2023 роки на рахунок Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради надійшло фінансування з місцевого бюджету на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення в сумі 75 071,24 грн.

24 вересня 2022 року з рахунків Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради перераховані кошти на рахунки отримувачів, які відкриті в уповноважених банках та на поштові відділення, в сумі 36 500,00 грн. та на надання пільг на житлово-комунальні послуги учасникам АТО/ООС, вдові працівника МВ УМВС України в Одеській області, загиблого при виконанні службових обов’язків, вдовам загиблих воїнів-афганців під час виконання службового обов’язку, особам з інвалідністю з ураженням органів зору 1 та 2 груп, вдовам прикордонників загиблих при виконанні службових обов’язків в зоні проведення АТО в сумі 38 571,24 грн.

Адресною матеріальною допомогою особам, які опинилися в складних життєвих обставинах та на післяопераційну реабілітацію охоплено 6 осіб. Одноразовою допомогою на поховання померлих близьких родичів охоплено 2 особи. Одноразовою адресною допомогою громадянам похилого віку, яким виповнюється 90 та більше років від дня народження у вересні 2022 року охоплено 12 осіб. Виплатами охоплено 100 % осіб від загальної кількості одержувачів допомоги.

Водночас, 26 вересня 2022 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород - Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення, а саме:

• надання пільг окремим категоріям громадян міста Білгород-Дністровський з оплати послуг зв’язку за серпень 2022 року на загальну суму 6 471,73 грн.;

• надання компенсації на поховання 4 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 27 261,00 грн.;

• пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 28 031,23 грн.;

• санаторно-курортне оздоровлення 1 особи з інвалідністю на загальну суму 8 838 грн.;

• забезпечення санаторно-курортним лікуванням 1 особи з числа громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 8 774 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 54 заяви для призначення 55 державних соціальних допомог, в тому числі 27 заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 52 види державних соціальних допомог, в тому числі 29 допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Відділом субсидії прийнято 4 заяви для призначення житлових субсидій. Проводилася поточна верифікація даних щодо складу зареєстрованих у житлових приміщеннях (будинках) осіб для визначення права на призначення житлової субсидії. Призначено 13 домогосподарствам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого пічного палива за новим зверненням. Здійснено верифікацію для призначення житлової субсидії в інформаційно-аналітичній платформі 13 реципієнтів.

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту проводилась робота по наповненню бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги щодо актуалізації даних та внесення інформації для подальшого впровадження монетизованої системи відшкодування пільг (готівкова форма). Проводилася поточна верифікація даних пільгових категорій громадян. Також ведеться робота з санаторно-курортним закладами щодо прийняття на лікування осіб пільгових категорій громадян, які перебувають на обліку в ДССПОЗ та підписані договори про надання даних послуг.

Відділом соціальних інспекторів протягом звітного періоду здійснено 10 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулись за призначенням державних соціальних допомог та субсидій, з метою визначення права громадян на призначення державних допомог, житлових субсидій, тощо та складено відповідні акти. За результатами обстеження та наданих громадянами документів, спеціалістами відділів у подальшому будуть прийматися рішення про право громадян на отримання державних соціальних допомог. Сформовано 26 інформаційних витягів та отримано відповіді з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів та отримано витяги. Проведено перевірку 23 особових справ отримувачів, які звернутись за призначенням державних соціальних допомог та субсидій. За результатами перевірки особових справ по 5 отримувачів державних соціальних допомог та житлових субсидій складено акти про проведення поточної/ретроспективної верифікації щодо визначення права на призначення всіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій, яким надіслано повідомлення про виявлення та порядок повернення надміру виплачених сум державної допомоги (субсидії).

Спеціалістами служби у справах дітей 19 вересня 2022 року приймалась участь у судовому засіданні в Білгород-Дністровському міськрайонному суді щодо позбавлення батьківських прав З 20 та 21 вересня 2022 року сумісно з фахівцем МЦСС проводились обстеження житлово-побутових умов осіб, по яким отримані запити. Протягом тижня проводились співбесіди з дітьми та їх батьками за повідомленнями, які надходили з Б-Дністровського відділу поліції. Проводилась робота з батьками та дітьми з метою подальшого влаштування в сім`ю патронатного вихователя.

Сектором з питань соціально-трудових відносин департаменту та іншими спеціалістами відділів щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року № 352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян.

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 220 документів : 107 вхідних документів, 51 звернень громадян, 4 звернень на Урядову гарячу лінію та 58 вихідних документів.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік