Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 17 по 21 липня


28.07.2023 10:41 60

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород- Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

З 17.07.2023 року по 21.07.2023 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород - Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму - 277 780,00 грн.

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ - 277 780,00 грн, в т. ч.

На соціальний захист дітей та сім’ї (виплата державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини та усиновлені дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги одиноким матерям, виплата тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, послуг патронатного вихователя, виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та здійснення видатків на сплату за патронатного вихователя єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, муніципальна няня) – 277 780,00 грн.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ - 0,00 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 86 заяв для призначення 108 державних соціальних допомог, в тому числі 33 заяви на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 68 видів державної соціальної допомоги, в тому числі 30 допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення, в ручному режимі 3 державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі - в телефонному режимі) 85 громадянам.

Відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» відділом виплати допомог проводиться про кожному отримувачу державних соціальних допомог верифікація даних, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. За звітний період проведено превентивну верифікацію та отримано 72 повідомлення.

За заявами громадян сформовано та видано 12 довідок про розмір державних допомог.

Відділом соціальних інспекторів сформовано запити та отримано 161 інформаційний витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Отримано з Головного управління ДПС в Одеській області 60 відповідей по наявність /відсутність доходів у громадян-отримувачів державних соціальних допомог та 110 відповідей від Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Проведено перевірку 60 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також проводилась перевірка правильності призначення, виплати пенсій, державної допомоги та правильності зарахування коштів на особисті банківські рахунки утриманців і банківський рахунок установи дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю з дитинства - утриманцям Білгород-Дністровського будинку-інтернату за 2 квартал 2023 року.

Спеціалісти служби у справах дітей з метою захисту прав та законних інтересів дитини прийняли участь у 3 судових засіданнях в Білгород-Дністровському міськрайонному суді з питань усиновлення та усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням з метою захисту прав та законних інтересів дітей. 19.07.2023 року організовано проведення засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 4 питання. Протягом тижня проводились обстеження умов проживання сімей, в яких мешкають неповнолітні діти.

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року № 352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян. Протягом звітного періоду розглянуто та зареєстровано один колективний договір

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення прийнято 5 рішень щодо надання соціальних послуг. Видано 2 посвідчення батьків багатодітної сім’ї, 2 довідки батьків багатодітної сім`ї та 7 довідок дітям з багатодітних сімей. Надано до публікації на офіційному сайті Білгород-Дністровської міської ради статтю на тему “Що робити, якщо відносно вас вчиняється домашнє насильство?”. Ведеться поточне листування з державними установами, організаціями підприємствами з питань діяльності відділу, з метою формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 196 документів : 80 вхідних документів, 52 звернення громадян та 64 вихідних документи. Спеціалістом з інформаційної обробки інформації відділу постійно ведеться супровід програмних забезпечень Департаменту.

Білгород-Дністровський міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 8 родин, які перебувають на обліку сімей, що опинилися складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 9 родинами. Також виявлено 4 родини внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до державних стандартів МЦСС мешканцям міста надано 267 послуг, зокрема:

- консультування – 80

- інформування- 110

- соціальна профілактика- 23

- соціального супроводу-9

- соціальна адаптація — 2

- представництво інтересів -43

Протягом тижня спеціалісти центру взяли участь в 4 онлайн семінарах та 1 онлайн-нараді. Окрім цього в рамках співпраці з БФ “Добрий Самарянин” спеціалістами центру запрошено 50 родин для отримання продуктових наборів.

КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» проводяться роботи до підготовки в осінньо-зимовий період.

Відділенням соціальної допомоги вдома надавались консультації з питань надання соціальної послуги - догляд вдома проведено 4 обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання соціального обслуговування вдома. Здійснювалось щоденне надання соціальних послуг у відповідності до індивідуального плану та графіку відвідування соціальними робітниками отримувачів соціальної послуги – догляд вдома. Проведено 8 зустрічей з підопічними установи за місцем їх проживання для оцінки якості надання соціальних послуг вдома. Продовжено соцпрацівниками установи проведення бесід щодо пожежної, газової та електробезпеки з підопічними відділення соціальної допомоги вдома для підготовки до осінньо-зимового періоду 2023-2024р.р.

Відділенням денного перебування в “Університеті третього віку” проводились заходи:

- заняття по виготовленню ляльок, взяли участь 6 (шість) підопічних ;

- продовжені зустрічі з лікарем Крамаренко Н.І. на тему «Хребет. Значення вітаміну Б-3. Як позбутися хімікатів на фруктах та овочах». У зустрічі взяли участь 12 підопічних осіб з вадами слуху шляхом жестової мови (сурдоперекладу);

- пасивний туризм «Екскурс в історію Бессарабського краю», взяли участь 18 (вісімнадцять) підопічних.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надавались консультацій з питань надання соціальної послуги – натуральна допомога. Проведено 6 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах, які потребують надання натуральної допомоги.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік