Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 19 по 30 червня 2023 року


10.07.2023 13:48 42

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

З 19.06.2023 року по 30.06.2023 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород - Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму - 585 306,55 грн.

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ - 207 484,00 грн, в т. ч.

На соціальний захист дітей та сім’ї (виплата державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини та усиновлені дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги одиноким матерям, виплата тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, послуг патронатного вихователя, виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та здійснення видатків на сплату за патронатного вихователя єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, муніципальна няня) – 179 740,00 грн.

На соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини (виплата державної соціальної допомоги на догляд, виплата державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю з дитинства, внаслідок психічного розладу, непрацюючій особі пенсійного віку) – 20 944,00 грн.

Забезпечення виконання рішень суду – 6 800,00 грн.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ- 377 822,55 грн, в т.ч.

Виплата щомісячної грошової допомоги Почесним громадянам міста за травень 2023 року – 18 000,00 грн.

Поховання невідомих громадян та біоматеріалів – 47 802,18 грн.

Надання пільг на житлово-комунальні послуги з місцевого бюджету учасникам АТО/ООС, вдові працівника МВ УМВС України в Одеській області, загиблого при виконанні службових обов’язків, вдовам загиблих воїнів-афганців під час виконання службового обов’язку, особам з інвалідністю з ураженням органів зору 1 та 2 груп, вдовам прикордонників загиблих при виконанні службових обов’язків в зоні проведення АТО – 157 420,37 грн.

Виплата матеріальної допомоги громадянам міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, стомованим хворим, на поховання деяких категорій осіб, громадянам похилого віку, яким виповнюється 90 та більше років від дня народження – 130 000,00 грн.

Надання послуг з реабілітації дітей з інвалідністю – 24 600,00 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 68 заяв для призначення 75 державних соціальних допомог, в тому числі 21 заява на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 81 вид державної соціальної допомоги, в тому числі 28 допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення в ручному режимі 4 державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі в телефонному режимі) 245 громадянам.

Відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» відділом виплати допомог проводиться про кожному отримувачу державних соціальних допомог верифікація даних, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. За звітний період проведено превентивну верифікацію та отримано 42 повідомлень. Передано на виплату другий виплатний період червня 2023 року для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам 20 отримувачам на суму 82000,00грн.

За заявами громадян сформовано та видано 20 довідок про розмір державних допомог. Оброблені списки верифікації 7 особових справ отримувачів соціальних допомог.

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту прийнято 3 заяви від осіб з інвалідністю та осіб похилого віку на забезпечення 11-ма допоміжними засобами реабілітації. Прийнято 1 заява від особи з інвалідністю щодо забезпечення їх санаторно-курортним оздоровленням. Прийнято 2 заяви від представників дітей з інвалідністю для забезпечення дітей реабілітаційними послугами. Надано роз’яснення 9 особам з інвалідністю щодо отримання допоміжних засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг та санаторно-курортного оздоровлення.

Підготовлена інформація по запиту Територіального управління Рахункової палати по Одеській, Миколаївській, Херсонській областях щодо аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації за 2021-2022рр. та січень-травень 2023 року.

Направлено інформацію та заявку до Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної військової адміністрації щодо забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю згідно постанови КМУ №309 від 27.03.2019р., щодо потреби в бюджетних коштах для виплати щорічної допомоги на оздоровлення постраждалим особам згідно постанови КМУ №1020 від 29.09.2021р.

Прийнято документи на компенсацію додаткової відпустки 14 робочих (16 календарних днів) від організацій, в яких працюють громадяни, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до 1 та 2 категорії на загальну суму 5450,09 грн:

Відділом соціальних інспекторів протягом звітного періоду здійснено 4 обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулись за призначенням державних соціальних допомог, з метою визначення права громадян на призначення державних допомог та складено відповідні акти. За результатами обстеження та наданих громадянами документів, спеціалістами відділів у подальшому будуть прийматися рішення про право громадян на отримання державних соціальних допомог. Сформовано запити та отримано 76 інформаційних витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Проведено перевірку 51 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також по 15 отримувачам державних соціальних допомог зроблені запити до установ та організацій щодо перевірки даних, зазначених заявниками у деклараціях. Отримано 72 відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Спеціалістами відділу проведено перевірку правильності призначення, виплати та зарахування коштів на особисті банківські рахунки по 120 утриманцям Білгород-Дністровського будинку-інтернату за 2 квартал 2023 року.

Спеціалістами служби у справах дітей здійснені обстеження умов проживання осіб, з метою підготовки висновку про доцільність усиновлення. Також здійснено обстеження умов проживання особи, з метою розгляду питання встановлення опіки над дитиною-сиротою.

21.06.2023 року спеціалісти служби у справах дітей сумісно з фахівцями із соціальної роботи міського центру соціальних служб здійснено обстеження житла, яке належить особам, що перебувають під соціальним супроводом в міському центрі соціальних служб.

22.06.2023 року організовано проведення засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 7 питань та підготовлено висновок про доцільність усиновлення по заяві особи.

26.06.2023 р. – 28.06.2023 р. прийнято участь у роботі онлайн конференції, організованої службою у справах дітей ООДА з експертом з питань захисту прав дитини, народним депутатом Волинець В.С.

Протягом звітного періоду спеціалістами служби приймалась участь у судових засіданнях щодо участі батька у вихованні дитини та щодо позбавлення батька батьківських прав.

Ведеться робота в ЄІАС “Діти” , здійснювали роботу на повідомлення поліції щодо нещасних випадків серед дітей.

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року № 352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян.

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення прийнято 9 рішень щодо надання соціальних послуг. Видано 2 посвідчення батьків з багатодітної сім’ї та 4 посвідчення дитини багатодітної сім’ї, 7 довідок дитини з багатодітної сім’ї. Ведеться поточне листування з державними установами, організаціями підприємствами з питань діяльності відділу, з метою формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 384 документ : 153 вхідних документів, 148 вихідних документів, 83 звернення громадян, з них 1 звернення на урядову гарячу лінію. Спеціалістом з інформаційної обробки інформації відділу постійно ведеться супровід програмних забезпечень Департаменту, здійснено нарахування державних допомог на липень 2023 року.

Білгород-Дністровський міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 6 родини, які перебувають на обліку сімей, що опинилися складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 9 родинами. Здійснено перевірку цільового використання коштів 5 сімей.

Відповідно до державних стандартів МЦСС мешканцям міста надано 334 послуг, зокрема:

- консультування – 156

- інформування- 156

- соціальна профілактика- 18

- соціального супроводу-9

- соціальна адаптація — 2

- консультативно кризовий телефон — 3

21.06.2023р. спеціалістами МЦСС взято у семінарі ООЦСС на тему: “Сучасні підходи до надання якісних послуг бездомним особам”

22.06.2023р. проведено робочу зустріч з ООЦСС на тему: “Співпраця з Одеським обласним центром соціально значущих хвороб”.

23.06.2023р. запрошено 50 родин для отриманні продуктів харчування сімей ВПО від БО “Добрий Самарянин”.

26.06.2023р. спеціалістами МЦСС взято участь у тренінгу ООЦСС на тему: “Перша психологічна допомога для постраждалих від ГЗН та ефективне перенаправлення”

27.06.2023р.проведено відеолекторій в Б-Дністровській філії Одеського обласного центрі зайнятості на тему: “Торгівля людьми в період війни”.

30.06.2023р. за сприянням ООЦСС 30 родин, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, отримали зимовий одяг для дітей.

Відділенням соціальної допомоги вдома КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» надано консультації з питань надання соціальної послуги - догляд вдома. Здійснюється щоденне надання соціальних послуг у відповідності до індивідуального плану та графіку відвідування соціальними робітниками отримувачів соціальної послуги – догляд вдома. Проведено 6 обстежень умов проживання громадян міста з числа соціально вразливих груп населення для визначення їх потреб та надано пропозиції отримання соціальних послуг в територіальному центрі.

Проведено 13 зустрічей з підопічними установи за місцем їх проживання для оцінки якості надання соціальних послуг вдома та 7 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання натуральної допомоги.

В КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на базі відділення денного перебування для проведення досугу громадян похилого віку створено “Університету третього віку” та було проведено наступні заходи:

проведено чергове заняття по виготовленню картини у стилі ар-декор, за участю 7 підопічних;

проведено 4 репетиції музичного колективу, за участю 22 підопічних;

проведено зустріч з лікарем Крамаренко Н.І. на тему « Збалансоване харчування – закон здоров’я” за участю осіб з вадами слуху шляхом жестової мови (сурдоперекладу);

Проведено 7 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання натуральної допомоги.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік