Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 1 по 16 червня 2023 року


10.07.2023 13:45 36

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород- Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

З 01.06.2023 року по 16.06.2023 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму - 6 925 823,30 грн.

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ - 6 513 165,30 грн, в т. ч.

На соціальний захист дітей та сім’ї (виплата державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини та усиновлені дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги одиноким матерям, виплата тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, послуг патронатного вихователя, виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та здійснення видатків на сплату за патронатного вихователя єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, муніципальна няня) –5 463 267,12 грн.

На підтримку малозабезпечених сімей – 999 595,68 грн.

На компенсаційні виплати за продукти харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 50 302,50 грн.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ- 412 658,00 грн, в т.ч.

Виплата стипендії та премії міського голови студентам та одарованій молоді – 7 458,00 грн.

Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян – 395 200,00 грн.

Виплата матеріальної допомоги ветеранам війни – 5 000,00 грн.

Придбання канцелярських товарів для дітей соціально незахищених категорій -5 000,00 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 66 заяв для призначення 74 державних соціальних допомог, в тому числі 15 заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Призначено 73 види державної соціальної допомоги, в тому числі 28 допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення в ручному режимі 4 державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі в телефонному режимі) 198 громадянам.

Відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» відділом виплати допомог проводиться про кожному отримувачу державних соціальних допомог верифікація даних, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. За звітний період проведено превентивну верифікацію та отримано 32 повідомлень. Передано на виплату другий виплатний період травня 2023 року для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам 2839 отримувачам на суму 6 484 862,00грн.

За заявами громадян сформовано та видано 23 довідки про розмір державних допомог. Прийнято та опрацьовано 3 заяви на виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Оброблені списки верифікації — 28 особових справ отримувачів соціальних допомог. Відпрацьовано 32 некоректних особових справ, які виявлені в базі особових рахунків, для подальшої міграції в ЄІССС

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту прийнято 4 заяви від осіб з інвалідністю та особи похилого віку на забезпечення 18-ма допоміжними засобами реабілітації. Прийнято 1 заява від особи з інвалідністю щодо забезпечення їх санаторно-курортним оздоровленням. Забезпечено 2-х дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами на загальну суму 40,6 тис грн. Подана 1 заява від представника дитини на проходження реабілітаційних послуг дитиною з інвалідністю. Проведена роз’яснювальна робота 5 особам з інвалідністю щодо отримання допоміжних засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг та санаторно-курортного оздоровлення.

Опрацьовано 25 особових справ щодо нарахування одноразової щорічну допомога на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на наслідок Чорнобильської АЕС, віднесених до 3 категорії та особам, які евакуйовані у 1986 році із зони відчуження.

Також відпрацьовано 15 заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Прийнято та направлено до ДССП Одеської ОДА документи щодо встановлення статусу дружини померлого ліквідатора 1 категорії від Чорнобильської катастрофи.

Нарахована одноразова компенсація в зв'язку з втратою годувальника дружині померлого ліквідатора.

Прийнято розрахунок на виплату компенсації пільг громадянам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на безкоштовне зубопротезування за червень місяць 3 громадянам в розмірі 16464,35 грн. За рахунок субвенції з місцевого бюджету за програмою 0803050 “Медичне обслуговування на 2023 рік”.

Передано на виплату за травень 2023 року компенсаційні виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

- на продукти харчування 122 одержувач на загальну суму 45702,50 грн.

- щорічна допомога на оздоровлення 46 громадянам на суму 4600,00 грн.

Відділом соціальних інспекторів протягом звітного періоду здійснено 15 обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулись за призначенням державних соціальних допомог, з метою визначення права громадян на призначення державних допомог та складено відповідні акти. За результатами обстеження та наданих громадянами документів, спеціалістами відділів у подальшому будуть прийматися рішення про право громадян на отримання державних соціальних допомог. Сформовано запити та отримано 51 інформаційних витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Проведено перевірку 67 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також по 11 отримувачам державних соціальних допомог зроблені запити до установ та організацій щодо перевірки даних, зазначених заявниками у деклараціях. Отримано 51 відповідь з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Спеціалістами відділу проведено перевірку правильності призначення, виплати та зарахування коштів на особисті банківські рахунки по 122 утриманцям Білгород-Дністровського будинку-інтернату за 2 квартал 2023 року.

Спеціалістами служби у справах дітей 05.06.2023р тимчасово влаштовано дитину, залишену без батьківського піклування в прийомну сім’ю. Підготовлено 7 проектів рішень виконавчого комітету, з них 5 за результатами розгляду питань на засіданні комісії з питань захисту прав дитини та 3 висновки органу опіки та піклування для суду за результатами розгляду питань на засіданні комісії з питань захисту прав дітей.

07.06.2023 спеціалістами служби прийнято участь у судовому засіданні Білгород-Дністровському міськрайонному суді щодо позбавлення батьківських прав. Прийнято участь у 4 судових засіданнях з метою захисту житлових прав дітей. Проведено 2 обстеження умов проживання особи на виконання ухвали суду та 1 обстеження умов проживання осіб, з метою підготовки документів для проходження особами навчання в Одеському обласному центрі соціальних служб, 1 обстеження житла, яке належить особі із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

08.06.2023 здійснено передачу житла, яке належить дитині позбавленої батьківського піклування, опікуну дитини.

15.06.2023 прийнято участь у судовому засіданні в Білгород-Дністровському міськрайонному суді щодо оскарження рішення виконавчого комітету.

Постійно проводиться робота в ЄІАС “Діти” та відпрацьовуються повідомлення поліції щодо нещасних випадків серед дітей.

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року № 352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян. Протягом звітного періоду завідувачем сектору розглянуто та зареєстровано 2 колективні договори.

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення прийнято 13 рішень щодо надання соціальних послуг. Видано 3 довідки батьків з багатодітної сім’ї, 1 посвідчення батьків з багатодітної сім’ї та 2 посвідчення дитини багатодітної сім’ї, 7 довідок дитини з багатодітної сім’ї, подовжено строк дії 2 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Ведеться поточне листування з державними установами, організаціями підприємствами з питань діяльності відділу, з метою формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

09.06.2023 року спеціалістами відділу взята участь у онлайн нараді під головуванням заступника голови ОДА стосовно постанови КМУ від 02.06.2023 року №559 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті”.

13 червня 2023 року взято участь у вебінарі для громад на тему “Удосконалення роботи з провадження перенаправлення у напрямку запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство на рівні територіальних громад”.

Також з інформаційно-роз'яснювальною метою на офіційному веб-сайті розміщено статті “Про оздоровлення та відпочинок дітей з малозабезпечених сімей” та “Інформація щодо направлення безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства”

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 551 документ : 240 вхідних документів, 191 вихідних документів, 120 звернення громадян з них 8 урядової гарячої лінії. Спеціалістом з інформаційної обробки інформації відділу постійно ведеться супровід програмних забезпечень Департаменту.

Білгород-Дністровським міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 8 родини, які перебувають на обліку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 14 родинами. Також виявлено 3 родини, які опинились в складних життєвих ситуаціях. Проведено інспектування 2 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Проводилась робота з 1 опікунською родиною. Направлено 3 особи на консультування з психологом в консультативну службу. Надано послугу 1 родині військовослужбовця, який отримав поранення внаслідок війни.

Відповідно до державних стандартів МЦСС мешканцям міста надано 386 послуг, зокрема:

- консультування – 154

- інформування- 153

- соціальна профілактика- 26

- соціального супроводу-15

- соціальна адаптація — 2

- представництво інтересів -30

- консультативно кризовий телефон — 6

З 05.06.2023 по 07.06.2023р. в рамках консультативної служби проведено 7 тренінгів “Не виявляй безсилля - ти сильніший насилля”. 08.06.2023 р. проведено тренінг в Б-Дністровській філії Одеського обласного центру зайнятості на тему: “Торгівля людьми під час воєнного стану в Україні”. 09.06.2023 року спеціалістами центру взято участь в онлайн нараді Мінсоцполітики щодо використання постанови від 02.06.2023 №559 “Про затвердження порядку та умов надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі”. 12.06.2023 р. прийнято участь в онлайн конференції “Особливості психологічної роботи з людьми, які пережили сексуальне насильство. Структурована інтервенція травмування”. 13.06.2023 р. прийнято участь у робочій нараді з метою забезпечення проведення апробації проекту Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також у вебінарі : “Удосконалення роботи з провадження перенаправлення у напрямку запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство на рівні територіальних громад.

16.06.2023 р. в рамках співпраці з Благодійним Фондом “Добрий Самарянин” запрошено 50 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, для отримання продуктових наборів.

Залучено 4 особи з інвалідністю до участі у дослідженні у сфері реформування процесів надання продуктових наборів.

Відділенням соціальної допомоги вдома КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» здійснено щоденне надання соціальних послуг у відповідності до індивідуального плану та графіку відвідування соціальними робітниками отримувачів соціальної послуги – догляд вдома.

Проведено 6 обстежень умов проживання громадян міста з числа соціально вразливих груп населення для визначення їх потреб, надано пропозиції отримання соціальних послуг в територіальному центрі.

Проведено 12 зустрічей з підопічними установи за місцем їх проживання для оцінки якості надання соціальних послуг вдома.

В КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на базі відділення денного перебування для проведення досугу громадян похилого віку створено “Університету третього віку” та було проведено наступні заходи:

проведено чергове заняття по виготовленню картини у стилі ар-декор, прийняли участь 14 підопічних

проведено 2 репетиції музичного колективу за участю 25 підопічних

проведена зустріч з лікарем Крамаренко Н.І. на тему «Збалансоване харчування – закон здоров’я” та Остеопороз. Відпочинок - закон здоров’я” за участю 35 підопічних. У зустрічі також прийняли участь особи з вадами слуху шляхом сурдоперекладу.

Проведено 10 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання натуральної допомоги. Видано талони на хлібобулочні вироби 16 підопічним, на хлібобулочні вироби 50 підопічним, талони на гарячі обіди 73 підопічним.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік