Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 1 по 31 жовтня 2023 року


15.11.2023 09:22 76

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород- Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

З 02.10.2023 року по 31.10.2023 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму - 7 421 178 ,39грн.

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ - 6 584 972,52 грн, в т. ч.

На соціальний захист дітей та сім’ї (виплата державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини та усиновлені дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги одиноким матерям, виплата тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, послуг патронатного вихователя, виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та здійснення видатків на сплату за патронатного вихователя єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, муніципальна няня) – 2 495 054,71 грн.

На соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини (виплата державної соціальної допомоги на догляд, виплата державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю з дитинства, внаслідок психічного розладу, непрацюючій особі пенсійного віку) – 3 093 311,39грн.

Підтримка малозабезпечених сімей - 984 356,42грн.

Забезпечення виконання рішень суду – 12 250,00 грн.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ - 836 205,87 грн, в т.ч.

Допомога на поховання близьких родичів – 6 000,00 грн.

Одноразова допомога на поховання Захисників та Захисниць України - 20 000,00 грн.

Надання пільг на житлово-комунальні послуги з місцевого бюджету учасникам АТО/ООС, вдові працівника МВ УМВС України в Одеській області, загиблого при виконанні службових обов’язків, вдовам загиблих воїнів-афганців під час виконання службового обов’язку, особам з інвалідністю з ураженням органів зору 1 та 2 груп, вдовам прикордонників загиблих при виконанні службових обов’язків в зоні проведення АТО – 69 308,77 грн.

Виплата матеріальної допомоги громадянам міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, стомованим хворим, на поховання деяких категорій осіб, громадянам похилого віку, яким виповнюється 90 та більше років від дня народження – 98 000,00 грн.

Виконання міської програми “Підтримка Захисників та Захисниць України “- 140 000,00

Надання послуг з реабілітації дітей з інвалідністю – 24 340,00 грн.

Пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих категорій громадян - 414 900,00 грн.

Пільговий проїзд осіб, постраждалих від аварії на ЧАЄС - 729,51 грн.

Надання соціальних гарантій особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку - 62 927,59 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 109 заяв для призначення 119 державних соціальних допомог, у тому числі 20 заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 158 державних соціальних допомог, в тому числі 52 допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення в ручному режимі 16 державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі в телефонному режимі) 441 громадянам.

Отримано 73 повідомлення на запити стосовно відповідностей даних осіб, які звернулись за призначенням державної виплати, інформації даним, що обробляються стосовно нього в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу, відповідно до статті 10 Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат”.

За письмовими заяви громадян сформовано та видано за звітний період 61 довідку щодо отримання/неотримання державних соціальних допомог.

Проведено виплату всіх видів державних соціальних допомог 2723 отримувачам на суму 6 464 282,80 грн за жовтень 2023 року та передано на виплату перший та другий виплатні періоди жовтня 2023 року для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, 1053 отримувачам на суму 3 540 000,00 грн.

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту було опрацьовано документи громадян та підготовлено порядок денний засідання координаційної ради з питань соціального захисту малозабезпечених верств населення. 02 жовтня 2023 року під голосування міського голови Віталія Граждана проведено засідання координаційної ради з питань соціального захисту малозабезпечених верств населення. За результатами розгляду звернень на засіданні координаційної ради було вирішено надати:

- адресну матеріальну допомогу 8 особам на загальну суму 42 000 грн;

- адресну матеріальну допомогу на поховання померлих близьких родичів з особам у розмірі по 2 000 грн.;

- 25 % пільг учасникам АТО/ООС за рахунок бюджету територіальної громади з вересня по грудень 2023 року включно 5 особам;

- разову допомогу 9 особам похилого віку міста, яким виповнюється 90 та більше років до дня народження у розмірі 2000 (дві тисячі) гривень на кожну особу;

- КУ “Білгород-Дністровський міський територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” соціальної допомоги 50 особам, з числа малозабезпечених верств населення адресної натуральної допомоги у вигляді продовольчих наборів у жовтні 2023 року;

- адресну натуральну допомогу у вигляді хлібобулочних виробів у жовтні 2023 року 100 громадянам міста з числа малозабезпечених верств населення;

- адресної натуральну допомогу у вигляді гарячих обідів у жовтні 2023 року 45 громадянам міста з числа малозабезпечених верств населення.

03 жовтня 2023 року під головуванням міського голови Віталія Граждана проведено засідання міської комісії з розгляду заяв Захисників та Захисниць України, на якому розглянуті питання:

1. Про надання 25% пільг з оплати житлово-комунальних послуг учасникам УБД, які стримували збройну агресію російської федерації на період з місяця звернення по грудень 2023 року включно за рахунок коштів міського бюджету.

2. Про надання одноразової матеріальної допомоги при отриманні поранення Захисником або Захисницею України за рахунок коштів міського бюджету.

3. Про надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям полонених військовослужбовців ті сім’ям зниклих безвісти за рахунок коштів міського бюджету.

4. Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань (в тому числі на відновлення) за рахунок коштів міського бюджету.

За результатами розгляду звернень надано 25% пільг з оплати житлово-комунальних послуг 7 учасникам УБД з місяця звернення по грудень 2023 року включно за рахунок коштів міського бюджету та 1 учаснику УБД за місцем фактичного проживання; виплачено одноразову матеріальну допомогу при отриманні поранення Захисником або Захисницею України по 10 000 грн. двом особам; виплачено одноразову матеріальну допомогу 2 сім’ям полонених військовослужбовців та сім’ям зниклих безвісти у розмірі по 10 000 грн.; виплачено одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань (в тому числі на відновлення 2 військовослужбовців) у розмірі по 50 000 грн.

Прийнято 9 заяв від осіб з інвалідністю (в т.ч. 1 особи похилого віку, 1 дитини з інвалідністю) на забезпечення 39-ма допоміжними засобами реабілітації та 1 заява від особи з інвалідністю щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Направлено на підписання 6 договорів з реабілітаційними центрами на надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю суму 131,9 тис. грн., з яких 2 укладено на загальну суму 42,7 тис. грн.

Протягом звітного періоду спеціалістом відділу надано роз’яснення 15 особам з інвалідністю щодо отримання допоміжних засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг та санаторно-курортного лікування.

З метою інформування населення щодо черговості проходження реабілітації дітей з інвалідністю на офіційному порталі Білгород-Дністровської міської ради оприлюднено інформацію щодо кількості зареєстрованих заяв та черговість надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю станом на 01.10.2023 року.

Відділом підготовлено та направлено до Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОВА інформацію щодо:

o забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю згідно постанови КМУ №309 від 27.03.2019р.,

o реальної потреби санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю в жовтні-грудні поточного року.

o забезпечення осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації станом на 01.10.2023 р.

o чисельності осіб з інвалідністю по нозологіям по м. Білгороду-Дністровському станом на 01.10.2023 р.

Проведено оброблення повідомлення Б-Дністровського відділу ДРАЦС про громадян, які померли за період з 01.09.2023 по 30.09.2023 року для зняття з обліку осіб з інвалідністю та інших категорій населення для забезпечення допоміжними засобами реабілітації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням та зняття на обліку недієздатних та обмежено недієздатних осіб. За результатами перевірки направлено лист до Одеського обласного Фонду соціального захисту інвалідів про зняття з обліку в Центральній базі інвалідів померлих громадян.

З метою соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, відділом у жовтні 2023 року надано 26 талонів на транспортну послугу “Соціальне таксі” особам з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках.

Відділом соціальних інспекторів сформовано запити та отримано 161 інформаційний витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Отримано з Головного управління ДПС в Одеській області 60 відповідей по наявність /відсутність доходів у громадян-отримувачів державних соціальних допомог та 110 відповідей від Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Проведено перевірку 60 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також проводилась перевірка правильності призначення, виплати пенсій, державної допомоги та правильності зарахування коштів на особисті банківські рахунки утриманців і банківський рахунок установи дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю з дитинства - утриманцям Білгород-Дністровського будинку-інтернату за 2 квартал 2023 року.

Проведено 3 обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, що звернулися за призначенням всіх видів державних соціальних допомог, з метою підтвердження фактичної кількості мешканців та для підтвердження права на призначення державних соціальних допомог.

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року №352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян. Протягом звітного періоду завідувачем сектору розглянуто та зареєстровано 20 колективних договорів та доповнень до договорів.

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення прийнято 12 рішень щодо надання соціальних послуг та 4 рішення про припинення надання соціальних послуг з підстави зазначеної у пункті 2 статті 24 Закону України “Про соціальні послуги”. Видано 3 довідки батьків багатодітної сім'ї, 6 довідок дитини з багатодітної сім'ї, подовжено строк дії 2 посвідчення батьків багатодітної сім'ї та 3 посвідчення дитини з багатодітної сім'ї. Ведеться поточне листування з державними установами, організаціями підприємствами з питань діяльності відділу, з метою формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

Відповідно до доручення голови ОДА від 29.08.2023 №1/01-14/8947/2-23 за ініціативи першої леді Олени Зеленської в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” на офіційному сайті Білгород-Дністровської міської ради опубліковано статтю “Що таке ментальне здоров'я та як про нього дбати?”. 27 жовтня 2023 року на офіційному сайті Білгород-Дністровської міської ради опубліковано статтю “Ментальне здоров'я дітей під час осінніх канікул”.

В рамках співпраці з ГО “Віра, Надія, Любов” 17-18 жовтня 2023 року спеціалістом відділу взято участь у стратегічній сесії з питань надання соціальних послуг у сфері протидії торгівлі людьми, яка проходила у м. Одеса.

Спеціалістами відділу ведеться формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 819 документів: 365 вхідних документів, 282 вихідних документів, 172 звернення громадян, з них 8 звернень на урядову гарячу лінію. Спеціалістом з інформаційної обробки інформації відділу постійно ведеться супровід програмних забезпечень Департаменту, здійснено нарахування державних допомог на листопад 2023 року та сформовано, роздруковано виплаті відомості.

Спеціалістами служби у справах дітей протягом звітного періоду здійснено 7 обстежень умов проживання сімей, в яких виховуються неповнолітні діти.

З метою захисту прав неповнолітніх дітей було взято участь у 4 судових засідання. Проведено 03 жовтня 2023 року онлайн знайомство кандидатів прийомної родити з дитиною та 09 жовтня 2023 року спеціалістами служби взято участь (онлайн) з прийомною сім’єю та дитиною, вихованцем КЗ “Білгород-Дністровський дитячий будинок змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку”.

04.10.2023 року спеціалістом служби разом зі старшим інспектором Б-Дністровського відділу ювенальної превенції організовано рейд в сім’ї, діти яких не були присутні на навчанні.

Відповідно до рішення суду про усиновлення, того ж дня спеціалістами служби здійснено передачу дитини в сім’ю усиновлювачів.

Протягом звітного періоду здійснено 4 виходи в сім`ї, які знаходяться в складних життєвих обставинах, та інспектування з метою контролю за цільовим використанням коштів при народженні дитини, витрачання аліментів на дітей.

11 та 19 жовтня 2023 року підготовлено та винесено на розгляд засідання Комісій з питань захисту прав дітей при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради 35 питань.

19 жовтня 2023 року проведено засідання міждисциплінарної команди при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради.

Білгород-Дністровський міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 23 родини, які перебувають на обліку сімей, що опинилися складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 16 родинами.

Проведено спільний рейд та інспектування із службою у справах дітей в 7 сім'ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відповідно до державних стандартів МЦСС мешканцям міста надано 859 послуг, зокрема:

- консультування – 284

- інформування - 304

- соціальна профілактика - 132

- соціального супроводу - 27

- представництво інтересів - 105

- консультативно кризовий телефон - 6

- соціально-психологічна реабілітація – 1.

Протягом жовтня 2023 року спеціалістами центру взято участь проведені наступних заходів:

- 03.10.2023 взято участь у тренінгу Одеського БФ «Шлях додому» в м. Одесі;

- 04.10.2023 взято участь в селекторній нараді з питання підготовки сімей, які опинилися в СЖО до осінньо-зимового періоду.

- в рамках співпраці з БФ «Добрий Самарянин» 06 жовтня 2023 року взято участь у видачі продуктів харчування 54 родинам ВПО та іншим вразливим верствам населення;

- 13.10.2023 взято участь в онлайн семінарі ООЦСС на тему: «Послуга раннього втручання. Місце ФСР в організації та надання послуги».

- 19.10.2023 р. в рамках співпраці з Б-Дністровським центром пробації взято участь у заході до Міжнародного дня боротьби з бідністю для підоблікових осіб;

- 19.10.2023 р. взято участь в онлайн тренінгу на тему: «Сексуальне насильство, пов’язане з війною: надання комплексної допомоги постраждалим» в рамках проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з війною»;

- 20.10.2023 - в рамках співпраці з Благодійним Фондом «Добрий Самарянин» запрошено 50 сімей ВПО для отримання продуктових наборів, взяття участі у видачі;

- 26.10.2023 взято участь у тренінгу БО «Одеський благодійний фонд «Шлях додому» на тему: «Активне довголіття» в м. Одесі;

- 27.10.2023 в рамках співпраці з БФ «Добрий самарянин» взято участь у видачі продуктових наборів вразливим категоріям населення.

Відділенням соціальної допомоги вдома КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» надавались консультації з питань надання соціальної послуги - догляд вдома. Здійснювалось щоденне надання соціальних послуг у відповідності до індивідуального плану та графіку відвідування соціальними робітниками отримувачів соціальної послуги – догляд вдома. Проведено 13 обстежень умов проживання громадян міста з числа соціально вразливих груп населення для визначення їх потреб та надано пропозиції отримання соціальних послуг в територіальному центрі.

Проведено зустрічі з підопічними установи за місцем їх проживання для оцінки якості надання 38 та з числа соціально вразливих груп населення для визначення їх потреб, надано пропозиції отримання соціальних послуг в територіальному центрі.

В КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на базі відділення денного перебування для проведення дозвілля громадян похилого віку створено “Університету третього віку”, в рамках якого проведено наступні заходи:

✔ майстер клас «Казкова скульптура» за участю представників міського центру дитячої творчості, взяли участь 5 підопічних;

✔ майстер клас «Творче ательє» за участю представників міського центру дитячої творчості, взяли участь 6 підопічних;

✔ курси комп’ютерної грамотності, 3 (три) підопічних двічі на тиждень відвідують заняття;

✔ п’ять репетицій музичного колективу, взяли участь 14 підопічних;

✔ проведена зустріч з лікарем-травматологом Карауш С.І. на тему «Виникнення та причини хвороби суглобів, хребта та профілактика лікування»», взяли участь 22 підопічних;

✔ екскурсія до Білгород-Дністровської фортеці, взяли участь 21 (двадцять один) підопічний;

✔ зустріч з журналістом Маркевичем О.В. на тему «Символіка міста Білгорода-Дністровського», взяли участь 15 (п'ятнадцять) підопічних; проведено три заняття циклу «Цифрова грамотність» з викладачем-волонтером Білгород-Дністровського фахового коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій, взяли участь 28 (двадцять вісім) підопічних;

✔ проведено перше заняття циклу «Город на підвіконні»» з викладачем-волонтером Білгород-Дністровського фахового коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій, взяли участь 11 (одинадцять) підопічних;

✔ святкова літературно-музична зустріч, присвячена 79-річниці визволення України від фашистських загарбників, взяли участь 23 (двадцять три) підопічних.

✔ майстер-клас «Чарівна мандала», взяли участь 5 підопічних;

✔ продовжені зустрічі з лікарем Крамаренко Н.І. на тему «Мумії та його застосування», взяли участь 10 підопічних;

✔ пасивний туризм «Екскурс в історію Бессарабського краю», взяли участь 10 підопічних;

✔ проведена зустріч з сімейним лікарем Іщенко С.С. на тему «Надання первинної медико-санітарної допомоги», взяли участь 16 підопічних;

✔ організовано екскурсію до музею на виставочний проєкт «Молитва», взяли участь 12 підопічних;

✔ проведено перше заняття циклу «Цифрова грамотність» з викладачем-волонтером Білгород-Дністровського фахового коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій

Проведено 3 обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання натуральної допомоги.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги проводилась наступна робота :

✔ надання консультацій з питань надання соціальної послуги – натуральна допомога;

✔ проведено 7 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах, які потребують надання натуральної допомоги;

✔ проведено моніторинг якості надання соціальної послуги у вигляді продовольчих наборів ;

✔ проведено моніторинг якості надання соціальної послуги у вигляді гарячих обідів за жовтень 2023р. ;

✔ видано продовольчі набори 45 підопічним, відповідно до списків, які затверджено координаційною радою;

✔ видача талонів на хлібобулочні вироби підопічним відповідно до списків, які затверджено координаційною радою

✔ надана послуга по ремонту взуття 1 (один) підопічному;

✔ продовжена робота пункту видачі засобів реабілітації.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік