Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 24 липня по 4 серпня 2023 року


15.08.2023 15:47 61

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 110 заяв для призначення 134 державних соціальних допомог, в тому числі 42 заяви на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 142 види державної соціальної допомоги, в тому числі 42 допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення в ручному режимі 2 державні соціальні допомоги. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі в телефонному режимі) 196 громадянам.

Відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» відділом виплати допомог проводиться про кожному отримувачу державних соціальних допомог верифікація даних, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. За звітний період проведено превентивну верифікацію та отримано 96 повідомлень.

За заявами громадян сформовано та видано 28 довідок про розмір державних допомог.

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту прийнято 40 заяв від осіб з інвалідністю та осіб похилого віку на забезпечення 154-ма допоміжними засобами реабілітації. Прийнято 1 заява від особи з інвалідністю щодо забезпечення санаторно-курортним оздоровленням. Прийнято 1 заява від представника дитини з інвалідністю для забезпечення дитини реабілітаційними послугами. Надано роз’яснення 6 особам з інвалідністю щодо отримання допоміжних засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг та санаторно-курортного оздоровлення тощо.

Укладений договір з реабілітаційним центром на надання дитині з інвалідністю реабілітаційних послуг на суму 15,9 тис.грн.

До ДССПО Одеської ОДА надано заявку щодо потреби в коштах на виплати деяких видів допомог, компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інформацію про виплату компенсацій, допомог та надання пільг даній категорії пільговиків. Спеціалістами відділу проведено аналіз обсягу коштів, передбачених на 2023 рік за бюджетною програмою КПКВК 2501530.

Відділом верифікацій протягом звітного періоду здійснено 7 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулись за призначенням державних соціальних допомог, з метою визначення права громадян на призначення державних допомог та складено відповідні акти. За результатами обстеження та наданих громадянами документів, спеціалістами відділів у подальшому будуть прийматися рішення про право громадян на отримання державних соціальних допомог. Сформовано запити та отримано 204 інформаційних витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Проведено перевірку 65 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також по 2 отримувачам державних соціальних допомог зроблені запити до установ та організацій щодо перевірки даних, зазначених заявниками у деклараціях. Отримано 60 відповідей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Спеціалістами відділу проведено перевірку правильності призначення, виплати та зарахування коштів на особисті банківські рахунки по 120 утриманцям Білгород-Дністровського будинку-інтернату за 2 квартал 2023 року. Отримано 1 відповідь від головного сервісного центру МВС про наявність/відсутність транспортних засобів у громадян - отримувачів державних соціальних допомог.

Спеціалістами служби у справах дітей у звітному періоді з метою підготовки висновку про доцільність усиновлення було проведено обстеження умов проживання осіб. Також здійснено опис майна дитини-сироти, що перебуває на обліку у службі у справах дітей.

Протягом тижня спеціалісти служби у справах дітей прийняли участь у 4 судових засіданнях щодо визначення місця проживання дитини та у 1 засіданні щодо позбавлення батьківських прав.

Також з метою перевірки виконання рішення виконавчого комітету здійснено виїзд до 4 осіб, в яких виховуються неповнолітні діти.

Підготували 4 висновки про доцільність усиновлення.

Протягом тижня відпрацьовувались за повідомлення поліції питаннящодо нещасних випадків серед дітей.

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року № 352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян. Протягом звітного періоду завідувачем сектору розглянуто та зареєстровано 1 колективний договір.

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення прийнято 7 рішень щодо надання соціальних послуг. Видано 1 довідку дитини з багатодітної сім’ї. Ведеться поточне листування з державними установами, організаціями підприємствами з питань діяльності відділу, з метою формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

26.07.2023 року взято участь в вебінарі, організованим всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація об'єднаних територіальних громад” на базі Платформ “Соціальний захист та згуртованість”, “Молодь, спорт, культура” на тему “Соціальні послуги в територіальних громадах. Актуальні питання”.

Опубліковано на офіційному сайті Білгород-Дністровської міської ради статтю на тему “Торгівля людьми — сучасне рабство

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 448 документ : 194 вхідних документів, 155 вихідних документів, 99 звернення громадян, з них 5 звернення на урядову гарячу лінію. Спеціалістом з інформаційної обробки інформації відділу постійно ведеться супровід програмних забезпечень Департаменту, здійснено нарахування державних допомог на серпень 2023 року.

Білгород-Дністровський міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 17 родин, які перебувають на обліку сімей, що опинилися складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 17 родинами.

Здійснено соціальне супроводження сімей, в яких виховуються діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 3 родини (2 опікунських родини, 1 прийомна родина).Також здійснено обстеження в 1 опікунській родині, в якій виховується дитина, позбавлена батьківського піклування

Відповідно до державних стандартів МЦСС мешканцям міста надано 405 послуг, зокрема:

- консультування – 147

- інформування- 119

- соціальна профілактика- 53

- соціального супроводу-23

- соціальна адаптація — 3

- консультативно кризовий телефон — 7

- представництво інтересів-53

28.07.2023 р., в рамках співпраці з БФ «Добрий Самарянин», прийнято участь у видачі продуктових наборів 50 сім'ям внутрішньо переміщеним особам та сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

01.08.2023 проведено захід до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми з особами, які перебувають на обліку в Білгород-Дністровській філії Одеського обласного центру зайнятості на тему: «Торгівля людьми: як не стати жертвою?».

Відділенням соціальної допомоги вдома КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» надано консультації з питань надання соціальної послуги - догляд вдома. Здійснювалось щоденне надання соціальних послуг у відповідності до індивідуального плану та графіку відвідування соціальними робітниками отримувачів соціальної послуги – догляд вдома. Проведено 7 обстежень умов проживання громадян міста з числа соціально вразливих груп населення для визначення їх потреб та надано пропозиції отримання соціальних послуг в територіальному центрі. Проведено 11 зустрічей з підопічними установи за місцем їх проживання для оцінки якості надання соціальних послуг вдома.

Проведено бесіди щодо пожежної, газової та електробезпеки з 23 підопічними відділення соціальної допомоги вдома для підготовки до осінньо-зимового періоду 2023-2024р.р.

В КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на базі відділення денного перебування для проведення досугу громадян похилого віку створено “Університету третього віку”, яким проведено наступні заходи:

-пасивний туризм «Екскурс в історію Бессарабського краю» за участю 26 підопічних;

-продовжено зустрічі з лікарем Крамаренко Н.І. на тему «Остеоартоз. Печінка та її хвороба Значення вітаміну Б6. Чотири виду їжі, що допомогають розчиняти тромби».У зустрічі прийняли участь 15 підопічних осіб з вадами слуху шляхом жестової мови (сурдоперекладу).

Проведено 12 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання натуральної допомоги.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік