Погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перебуває на особливому контролі


19.06.2024 15:18 13

З цією метою управлінням по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС в Одеській області постійно вживаються заходи щодо погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання зі сплати єдиного внеску необхідно виконувати в першу чергу, адже вони мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями. Виняток – виплата заробітної плати.

При наявності заборгованості зі сплати єдиного внеску Головне управління ДПС в Одеській області надсилає платнику вимогу про сплату боргу (недоїмки) відповідно до статті 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон 2464). На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня отримання вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку, вимога передається державній виконавчій службі для примусового стягнення відповідно до Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII «Про виконавче провадження» (зі змінами та доповненями, далі – Закон № 1404-VIII).

Заходами примусового виконання рішень зокрема є арешт майна, рахунків, у тому числі карткові, обмеження виїзду за кордон посадових осіб боржників чи самих ФОПів – боржників.

За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платників, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) згідно з частинами 10, 11 статті 25 Закону 2464.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди трудової діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

Звертаємо увагу платників податків, що період, за який наявна заборгованість з єдиного внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Своєчасно сплачений єдиний внесок та погашені борги з єдиного внеску це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного.

Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007

Контакт-центр Податкової t.me/DPS_ContactCenter_bot

Чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot

Мобільний застосунок «Моя податкова»

Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua

iOS https://t1p.de/lgu5a

Онлайн-навчання: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/

Для оперативної комунікації з інститутами громадянського суспільства в органах ДПС діють комунікаційні податкові платформи: https://t1p.de/aq4sp

Підпишись на телеграм канал t.me/tax_gov_ua

Комунікаційна платформа Одещини: od.ikc@tax.gov.ua
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік