Правопросвітницький захід «Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки»


17.08.2023 14:32 120

Кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності. Як реалізувати це право, сьогодні 17 серпня 2023 року головним юристом сектору Білгород-Дністровське бюро правової допомоги відділку безоплатної правової допомоги ГРИЦИК Ольгою для суб’єктів Білгород-Дністровського відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області проведений правопросвітницький захід «Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки».

Мета заходу - підвищення правової обізнаності громадян,про розміри земельних ділянок, які можна отримати безоплатно у власність із земель державної або комунальної власності, в які органи звертатися з відповідною заявою, а також всі етапи процедури безоплатного отримання земельної ділянки, щодо їх прав на землю та способів їх захисту.

Присутні цікавилися й порядком приватизації земельних паїв. Адже нині склалася ситуація, коли у власників сертифікатів на право земельного паю виникає необхідність оформити право власності на саму земельну ділянку в установленому законом порядку. «Якщо ж такий власник сертифікату не використає своє право до 2025 року, то вважатиметься, що такі власники ділянок автоматично відмовилися від землі. Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані».

Після заходу надано консультації з правових питань, які цікавили присутніх.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік