Про витоки слов’янської мови та культури дізнавайтеся в бібліотеках Білгорода-Дністровського


24.05.2023 13:54 178

Щорічно 24 травня в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія відзначається День слов’янської писемності та культури. Вони - творці писемності, здійснили переклад богословських книг з грецької мови на старослов’янську, поширювали християнське вчення. Поява абетки і виникнення писемності сприяли розвитку літератури слов’янських народів, і слов’янська мова стала третьою в Європі після грецької та латини.

В комунальній установі «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади» розповідали різним категоріям читачів про історію появи нашої рідної української мови і писемності під час низки заходів: усний журнал «Творці слов’янського письма» у відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки, виставка-екскурс «Слово письменне – безцінний здобуток слов’ян» в бібліотеці-філії ім. О. Пушкіна, історична мандрівка «У витоків нашої писемності» в бібліотеці-філії ім. Лесі Українки, історичний екскурс «Слов’янська азбука – то мудрості дорога» в бібліотеці-філії ім. М. Кропивницького.

Любіть й вивчайте українську мову, спілкуйтеся і творіть нею, плекайте і розвивайте її, пам’ятайте нашу історію, примножуйте культурну спадщину свого народу, бо ж підтримуючи цей наш скарб, ми об’єднуємо і зміцнюємо Україну.

В вас мудрість вічна і любов жива...

А хтось же вас народжував, слова,

Хтось ті суцвіття звуків винаходив,

Що стали потім мовами народів.

Станіслав Тельнюк
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік