Про захист прав споживачів у сфері інтернет-торгівлі – на прес-конференції у Білгород-Дністровській міській раді


20.10.2021 16:25 55

20 жовтня прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ провела головний спеціаліст – інспектор з питань захисту прав споживачів Білгород-Дністровської міської ради Ганна Бойкова.

За інформацією Г. Бойкової, за 9 місяців поточного року до Білгород-Дністровської міської ради надійшло 115 звернень громадян з питань порушення законодавства про захист прав споживачів. У своїх листах мешканці міста порушували наступні питання:

- про порушення Закону України «Про захист прав споживачів»;

- правил торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами;

- правил торгівлі на міському ринку;

- за допомогою у поновленні їхніх прав як споживачів послуг ( житлово-комунальних, банківських, телекомунікаційних тощо);

- на неякісне виконання платних послуг з виготовлення метало-пластикових конструкцій;

- послуг з ремонту складної побутової техніки, електротоварів або їх обміну (поверненню);

- щодо повернення товарів належної якості, які не були у використанні;

- щодо відмови у видачі розрахункових документів на товари;

- щодо придбання товарів через інтернет-магазини поза торгівельними або офісними приміщеннями та інше.

95 усних звернень надійшло під час особистого прийому громадян головним спеціалістом - інспектором з питань захисту прав споживачів та 20 письмових звернень. За результатами розгляду заявникам надані відповідні роз’яснення у передбачений законодавством термін. За необхідністю залучалися профільні спеціалісти структурних підрозділів виконавчого комітету та комунальних підприємств міста.

Надана допомога в оформленні претензій, при розгляді яких споживачам повернуто кошти за неякісні товари та послуги на загальну суму 64 тис. 204 грн. (у порівнянні: за весь минулий рік – 11 тис. 899 грн.).

Окремо Ганна Бойкова зупинилася на проблемних питаннях, що виникли у споживачів при придбанні товарів через інтернет-магазини. Вона повідомила, що наразі зареєстрований законопроєкт про захист прав споживачів. Серед змін – увага до електронної торгівлі.

«У порівнянні з чинним Законом, в цьому проєкті, в розділі lll (про права споживачів при дистанційній торгівлі) з`явилася нова стаття 17 «Права споживача під час придбання продукції шляхом електронної торгівлі». Ця стаття вводить низку нових правил для інтернет-магазинів», - зазначила Г. Бойкова.

Також, Ганна Бойкова надала рекомендації споживачам під час торгівлі товарами та послугами в інтернеті. Серед важливих правил безпеки є такі:

- Купувати та сплачувати лише на перевірених сайтах, які в назві адреси містять https:// та значок «замочок»;

- Для онлайн-шопінгу варто завести віртуальну картку і переказувати на неї лише суму, необхідну для оплати;

- Не можна повідомляти нікому термін дії банківської картки, СVV та PIN-код;

- У разі купівлі на платформі оголошень, обговорювати деталі угоди варто тільки в чаті цієї платформи. Не можна переходити у сторонні месенджери;

- Краще надавати перевагу післяплати, а не передоплаті;

- Важливо перевіряти правильність назви необхідного сайту, адже один непомітний символ на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

- Краще не сплачувати онлайн-покупки, коли ви підключені до загальнодоступної мережі Wi-Fi.

«Шановні містяни, у випадку порушення законодавства про захист прав споживачів, ви можете звернутися по допомогу до Білгород-Дністровської міської ради для вирішення проблемних питань, які виникають при здійсненні покупок та замовленні платних послуг», - підкреслила Ганна Бойкова.

Щотижня (понеділок, вівторок, середа з 09:00 до 12:00год.) проводиться особистий прийом та надання консультацій головним спеціалістом – інспектором з питань захисту прав споживачів Ганною Бойковою у приміщенні міської ради по вул. Михайлівській,56, кабінет №207 - другий поверх, тел. (04849) 2-74-95.

З пропозиціями споживачі мають можливість звернутися до Контактного центру ької міської ради, який працює цілодобово без перерви та вихідних, за телефонами: 3-33-33 та моб. телефон 067-333-06-23. Також, надіслати звернення на електронну адресу Білгород-Дністровської міської ради: zvernennya_bdmr@ukr.net; ob.otdel@ukr.net


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік