Протягом останніх трьох тижнів на Одещині зберігається різке зростання захворюваності на COVID – Наталія Одарій-Захар’єва


02.02.2022 08:32 184

Голова ОДА Сергій Гриневецький провів в режимі онлайн чергову селекторну нараду Одеської облдержадміністрації з головами районних державних адміністрацій, районних рад і територіальних громад.

Про готовність закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 доповіла директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.

«Епідемічна ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19, як у світі, країні, так і на території Одеського регіону, залишається неблагополучною. Станом на 1 лютого 2021 року з початку епідемії в Одеській області зареєстровано 264 тисячі 052 особи лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірусну хворобу, за попередню добу 2 тисячі 471 особа. З них 220 дітей та 51 медичних працівників. Одужало з початку пандемії – 232 тисяч 971 особа. На жаль, ми маємо 5 тисяч 725 летальних випадків з початку пандемії, в тому числі ми втратили 73 медичних працівника. Завантаженість ліжок на сьогодні становить 37%, завантаженість дитячих ліжок становить 67%», – сказала директора Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА.

За словами Наталії Одарій-Захар’євої, за даними моніторингу протягом останніх трьох тижнів зберігається різке зростання захворюваності.

«Причиною ускладнення епідемічної ситуації з гострих респіраторних вірусних інфекцій, у тому числі, COVID-19, є домінування циркуляції штаму “Омікрон”, який має високу контагіозність і більше уражує дитяче населення, а також підключення його до циркуляції вірусів грипу типів А (H3N2) та В, що активізує епідемічний процес. У зв’язку з цим, станом на 1 лютого в Одеській області затверджено 28 закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації на гостру респіраторну хворобу COVID-19, із загальною кількістю виділених ліжок 3 тисяч 615», – повідомила учасникам селекторної наради директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.

За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА, за 2021 рік із обласного бюджету у рамках програми «Здоров’я Одещини на 2021 -2023 роки» та за рахунок державної субвенції закуплено та встановлено 9 кисневих станцій. За програмою централізованої закупівлі Міністерством охорони здоров’я України придбано та на цьому тижні буде доставлено і одразу встановлено 6 кисневих станцій об’ємом на 500 літрів на хвилину в Одеську обласну клінічну лікарню, Дитячу міську клінічну лікарню №3, Білгород-Дністровську центральну районну лікарню, Татарбунарську багатопрофільну лікарню, Тарутинську центральну лікарню та Одеський обласний онкологічний диспансер.

«На 1 лютого 2022 року в Одеській області зроблено 1 млн. 661 тисяч 054 щеплення, з них 831 тисяч 051 осіб отримали одну дозу вакцини, 813 тисяч 416 осіб повністю вакциновані, 520 осіб отримали 3-ю додаткову дозу і 16 тисяч 067 осіб отримали бустерну (ревакцинальну дозу)», – повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік