Ризик інфікування на коронавірусну інфекцію залишається високим


08.09.2020 16:36 1549

Як відомо, Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» (із змінами) введено на всій території України нові норми обмежувальних заходів.

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не повинна вона знаходитись на самоізоляції, або в обсервації та  дасть можливість правоохоронним органам застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину. Адже розповсюдження коронавірусної інфекції набирає нових масштабів.

В громадських місцях людина повинна з’являтись в захисній масці чи респіраторі. Обов’язковий масковий режим запроваджується з метою мінімізації ризику інфікування на коронавірус COVID-19. Враховуючи темпи розповсюдження коронавірусної хвороби, всі люди розглядаються як потенційні джерела чи носії інфекції. Інфікована особа не знаючи і навіть не підозрюючи, що переносить вірус, може наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

  В Україні з 3 серпня 2020 року  набув чинності поділ країни на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону.  

 На засіданні уряду України 12 серпня 2020 року на прохання Міністерства охорони здоров’я затвердили три критерії, за якими визначають рівень епідеміологічної загрози:

• завантаженість ліжок у лікарнях для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 становить більш як 50%;

• середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА менше ніж 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;

• рівень нових хворих на 100 тисяч населення — тобто нові випадки на 100 тисяч населення за 14 днів.

Для того, щоб регіон перебував у режимі «зеленої зони», середня кількість ПЛР-тестувань має бути не менша, ніж 24 на 100 тисяч населення за 7 днів. А показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів не повинен перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення.

Якщо рівень завантаженості ліжок по регіону становить 50 і більше відсотків 5 днів поспіль, то на території всього регіону встановлюватимуть «помаранчевий рівень» епідеміологічної небезпеки, якщо понад 70% — «червоний рівень» на території всієї області.

       Рішення щодо послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівнів розглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів (саме стільки триває інкубаційний період коронавірусу).

       

       Тому наголошуємо: керівники підприємств, установ, організацій міста та району повинні забезпечити комплекс заходів щодо недопущення інфікування на COVID-19 своїх працівників.

Із уст головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка прозвучала інформація про те, що друга хвиля COVID-19 в Україні ймовірно триватиме від жовтня нинішнього по квітень наступного року.  Цілком реальний прогноз, що з початком зниження температур та підвищенням вологості повітря  спостерігатиметься ріст захворюваності на COVID-19.

Бережіть себе! Виконуйте усі рекомендації та карантинні обмеження!




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік