Робоча зустріч з волонтером уповноваженого органу з питань пробації: соціально-виховна робота з особами, яким встановлена кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність


13.07.2023 12:01 103

Збройна агресія росії проти України призвела до збільшення кількості засуджених за злочини проти основ національної безпеки. Одразу після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну було ухвалено зміни до Кримінального кодексу України Законом від 3 березня №2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» було додано склад нового злочину - колабораційна діяльність.

Колаборант – це особа, яка усвідомлено співпрацює з окупаційною цивільною чи військовою владою на шкоду власній державі.

Колаборація – це умисна діяльність, коли людина фактично робить все, аби підірвати суверенітет держави і в тому числі - отримати з цього собі якийсь зиск.

Сьогодні на обліку в Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області перебувають особи, засуджені до альтернативних видів покарань за злочини проти основ національної безпеки та за колабораційною діяльністю.

12 липня 2023 року співробітниками уповноваженого органу з питань пробації було проведено робочу зустріч із волонтером відділу пробації, щодо визначення інструментів та особливостей проведення соціально виховної роботи (юридичного напрямку) з суб’єктами пробації з числа осіб, які вчинили злочини проти основ національної безпеки України.

Крім того, в рамках соціально-виховної роботи, обговорили реалізацію застосування диференційованого підходу в роботі із суб’єктами пробації, яка має на меті підвищення ефективності виконання покарань, забезпечення наглядових та соціально-виховних заходів, спроможних вплинути на ціннісну орієнтацію, зміну поведінки та не скоєння нових кримінальних правопорушень підобліковими особами уповноваженого органу з питань пробації.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік