Роз'яснювальна робота з платниками податків станом на 24 січня 2020 року


24.01.2020 14:18 271

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області:

«Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

30 січня 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Оленою Ярошенко на тему: «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Земельний податок» за телефоном (04868) 3-49-00.

Новації законодавства розглядались на семінарі у Чорноморському управлінні

Про новації в законодавстві йшлося на семінарі для представників бізнесу м.Чорноморськ, Овідіопольського, Білгород – Дністровського та Біляївського районів.

На заході платникам довели найбільш актуальні питання стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій, податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, спрощеній системі оподаткування, податку на майно, земельного податку тощо.

  Крім цього, податківці проінформували і про порядок зарахування платежів до бюджету, звернувши увагу на зміну реквізитів платіжних документів, форми платіжного доручення та про особливості надання податкової звітності та звітів з єдиного внеску.

  Лектори семінару звернули увагу на найбільш поширені помилки, яких припускаються платники при заповненні звітності, та закликали до повноцінного користування Електронним кабінетом, зважаючи на переваги такого використання. Розповіли і про можливості інших сервісів ДПС України.

Не оминули увагою і питання легалізації праці та обов’язку роботодавців з дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати. Акцентували увагу щодо сплати податку на доходи фізичних осіб юридичною особою до відповідних бюджетів за відокремлені підрозділи, не уповноважені нараховувати та перераховувати такий податок за працівників цих підрозділів.

Учасникам заходу також нагадали, що триває деклараційна кампанія - 2020, у рамках якої громадяни, згідно з чинним законодавством, зобов’язані або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2019 році. Декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян. 

Присутнім зазначено, що наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019  № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859» з 01.01.2020 запроваджена та введена в дію нова форма податкової Декларації, якою передбачено деякі зміни. Граничний термін подання декларації – 30 квітня 2020 року.

Семінар – зручна форма діалогу з платниками, яка дозволяє безпосередньо доносити інформацію до слухачів та одразу відповідати на питання, що виникають під час заходу, що значно поліпшує якість комунікаційної складової та ефективність заходу.

        

З 1 січня 2020 року запроваджено та введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан та доходи

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області нагадує, що з 1 січня 2020 року розпочато кампанію декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Звертаємо уагу, що цьогорічна деклараційна кампанія, як і зазвичай, триватиме з початку року упродовж 4-х місяців. Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30 квітня 2020 року.

Зауважимо, що Наказом Міністерства фінансів України від 25 квітня 2019 року №177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» з 1 січня 2020 року запроваджується та вводиться в дію нова форма податкової декларації, якою передбачені деякі зміни.

Так, новою формою податкової декларації передбачено в окремому додатку ФЗ здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.

Крім того, у новій формі податкової декларації для платників податків, які декларують право на податкову знижку, введено окрему позначку у розділі категорія платника, у зв’язку з тим, що такі платники мають окремий граничний строк подання податкової декларації – по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Окрім того, введено окремий рядок 10.2 для відображення доходів за цивільно-правовими договорами, отриманих від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи.

У рядку 17 декларації відображаються суми податку з доходів, отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця, який в подальшому приймає участь у розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (рядок 18.1 декларації). Слід зазначити, що військовий збір за зазначеними операціями сплачують в повному обсязі за податковою адресою платника податків.

До уваги платників акцизного податку!

29.12.2019 року набрав чинності Закон України від 18 грудня 2019 року № 391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» (далі – Закон № 391).

Зміни, внесені Законом № 391 до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – Кодекс), зокрема, передбачають:

-         доповнення акцизної накладної новими обов’язковими реквізитами;

-         надання можливості підприємствам роздрібної торгівлі самостійно обирати спосіб складання акцизних накладних при відпуску пального через колонки (зведені або за щоденними підсумками операцій);

-         встановлення триденного терміну для реєстрації акцизних накладних за експортними операціями;

-         наведення умов віднесення операцій із заправлення пальним за договорами підряду до власного споживання;

-         розширення переліку випадків, в яких особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов’язана скласти акцизну накладну;

-         визначення алгоритму дій у разі зазначення в акцизній накладній помилкових даних або її складання на операцію, яка не відбулася;

   -  подання до 20 січня 2020 року включно, заявки на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, без сплати акцизного податку, суб’єктами господарювання, які до 01 липня 2019 року не підпали під визначення платників акцизного податку, а з 01 липня 2019 року зареєстровані платниками такого податку, та заяви про проведення документальної перевірки контролюючим органом достовірності даних, зазначених у такій заявці;

-         відтермінування до 1 квітня 2020 року накладання штрафів до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу).

      Крім того, Законом № 391 внесені зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481), відповідно до яких:

-         визначено, що роздрібною торгівлею пальним будуть вважати також реалізацію скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів;

-         передбачено застосування штрафу у розмірі 500 тис. грн за надання послуг із зберігання пального, що належить іншим суб’єктам господарювання та/або реалізацію (тобто фізичну передачу) пального іншим особам на підставі ліцензії на зберігання пального, отриманої відповідно до абзацу другого частини сорок першої ст. 15 Закону № 481;

-         визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують;

-         відтерміновано застосування штрафу за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.

Cтавки єдиного податку для спрощенців з січня 2020 року

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області повідомляє, що підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму впливає на  показники  максимальних ставок єдиного податку для спрощенців І та ІІ групп.

Нагадаємо, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюють підприємцям сільські, селищні, міські ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць (п. 293.2 ПКУ). При цьому їх максимальний розмір встановлюють:

1) для І групи платників єдиного податку - у межах до 10 % розміру прожиткового мінімуму;

2) для ІІ групи платників єдиного податку - у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, з січня 2020 року максимальні фіксовані ставки єдиного податку для ФОП-єдинників складають:

- для І групи - 210,20 грн ( 2102 грн х 10%);

- для ІІ групи - 944,60 грн (4723 грн х 20%).

ЗІР – інформаційний сервіс, орієнтований на сучасні вимоги платників податків

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – інформаційний сервіс, який надає можливість платникам податків мінімізувати витрати часу на отримання інформації і самостійно ознайомитись із:

• відповідями на запитання щодо оподаткування, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, з якими платники податків звертаються до Контакт-центру ДПС;

• нормативно-правовими документами та останніми змінами в законодавстві;

• діючими ставками податків та зборів, податковим календарем;

• актуальними питаннями щодо отримання електронних довірчих послуг тощо.

ЗІР постійно вдосконалюється орієнтуючись на інформаційні потреби платників податків.

Запрошуємо платників податків відвідати ЗІР або його мобільні додатки та скористатись новою функцією – «Зворотній зв’язок».

За допомогою форми «Зворотній зв’язок» ЗІР платники податків мають можливість оперативно отримати на електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання, що належать до компетенції ДПС.

Нагадуємо, що скористатись ЗІР можна через офіційний вебпортал ДПС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс») або безпосередньо в Інтернет мережі за адресою: zir.tax.gov.ua.

Мобільні додатки можна безкоштовно завантажити на власні мобільні пристрої скориставшись інтернет-магазинами: App Store та Google Play.

З детальною інформацією про використання ЗІР та його мобільних додатків можна ознайомитись у розділі «Інструкція».




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік