У Білгороді-Дністровському пройшли урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


08.05.2022 12:44 67

8 травня на Меморіалі Слави пройшли урочисті заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участю керівництва Білгород-Дністровської районної військової адміністрації, Білгород-Дністровської міської ради, представників громадськості, духовенства, правоохоронних органів та військових частин Білгород-Дністровського гарнізону.

Друга світова війна визнана найбільшою катастрофою в історії людства. У її полум’я було втягнуто 67 країн, а воєнні дії відбувалися на території 40 держав.

Для України Друга Світова розпочалася 1 вересня 1939 року, коли гітлерівська Німеччина напала на мирну Польщу до складу якої, на той час, входили західноукраїнські землі. Саме з бомбардування Львова та інших наших міст почала писатися історія українського протистояння ворогу, адже сотні тисяч українців одразу ж виступили на двобій з вермахтом у складі Війська Польського.

Надалі сотні тисяч українців воювали у складі армій Великої Британії, Канади, Польщі, СРСР, США, Франції, а також перебували в лавах Української Повстанської армії, чим зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини у другій світовій війні.

Під час бойових дій та в полоні, через окупаційний терор та голод, від знущань в численних концтаборах та на примусових роботах загинуло щонайменше 8 мільйонів наших співвітчизників. Загалом у Другій світовій війні загинув кожен п'ятий українець.

Особливе значення свято Перемоги знаходить у сьогоднішніх реаліях нашої держави, яка вже майже 80 днів, як і в роки Другої Світової війни, воює з агресором на своїй землі. Саме сьогодні росія посягає на нашу територіальну цілісність, руйнує країну, всіма можливими способами вбиває наших співвітчизників та потенційне загрожує миру у всій Європі.

Ми переможемо і впишемо в літописи нового світу - нове свято Перемоги. І це буде Перемога людяності та розуму, правди та свободи, демократії та цивілізованості над підступним та агресивним сусідом.

Слава Україні!


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2022 рік