У Білгороді-Дністровському пройшов патріотичний захід до другої річниці повномасштабного військового нападу росії на Україну


23.02.2024 14:41 104

23 лютого біля Алеї пам’яті полеглим у російсько-українській війні проведений захід до другої річниці повномасштабного військового нападу росії на Україну. В ньому взяли участь представники міської та районної влад, військового гарнізону, трудових колективів та громадськості.

«Ці два роки залишили в душі та серці кожного українця глибокі шрами. Ми вистояли, ми подолали безліч випробувань. Сміливість стала нашою зброєю, об’єднавши довкола України весь демократичний світ, а Збройні Сили України стали тією міццю, що зупинили ворога і змусили його відступити. Наші захисники є гордістю та опорою всього народу України. І саме завдяки нашим Героям ми маємо змогу жити на своїй рідній землі», - зазначив у своєму виступі Білгород-Дністровський міський голова Віталій Граждан.

Ведучі заходу підкреслили, що після 24 лютого 2022 року досить швидко стало зрозуміло, що Україна не здасться. Ми не обирали цю війну, але ми прийняли бій… Збройні Сили України розлючено нищили російські військові колони, а прості люди ринули у військкомати, у тероборону, на будівництво барикад та стали волонтерами. Агресору протистояла вся країна, цілий народ, нація, що об’єдналася.

Збройні Сили України отримали і опанували майже усі типи зброї, які тільки могли чекати від своїх західних партнерів. І отримали досвід, якого немає ні в кого у світі. Ворог більше не почуває себе впевнено ні у повітрі, ні на воді, ні на своїй власній території. Ми вражаємо російські військові об’єкти і на окупованій території, і у глибокому тилу противника, дотягуючись до Москви і, навіть, далі.

Не маючи власного флоту, Україна, виграла битву за Чорне море, змусивши ворога вивести свої кораблі з окупованого Криму, прорвала блокаду чорноморських портів і потопила п’яту частину Чорноморського флоту росії. Ми продовжуємо перетворювати Крим на вразливе для росії місце, а не на її сильну сторону. Кримський міст чекає своєї черги у 2024 році! Ми же в очікуванні літаків F-16, які остаточно зруйнують повітряну перевагу окупантів.

Ще одна, трагічна сторона цієї війни – загибель наших воїнів - захисників та захисниць. Щодня наша країна втрачає когось зі своїх дітей. Щодня стає більше нещасних матерів, вдів та сиріт. Пекучий біль і гірка скорбота від втрат міцно увійшли в наші життя, будинки та родини.

Дедалі більше втрат припадає і на нашу Білгород-Дністровську громаду. У серпні 2023 року було відкрито Алею пам'яті для наших земляків, воїнів, героїв, які загинули, захищаючи свою Батьківщину. На той час їх було вісімнадцять. Сьогодні, через півроку, їх вже 28. Одному з наших захисників, підполковнику Торшину Володимиру Володимировичу, 29 вересня 2023 року було надано звання Герой України посмертно.

Пам’ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання. Учасники заходу поклали квіти до закладного каменю пам’ятника борцям за незалежність України.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2024 рік