В бібліотеках міста Білгорода-Дністровського вшановують пам’ять загиблих у Другій світовій війні


22.06.2022 13:58 157

22 червня український народ вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників, життя яких обірвала Друга світова війна, що пройшла крізь життя кожної української родини, пам'ять про неї стала часткою генетичного коду всього народу. А народ, сильний своєю генетичною пам'яттю, може протистояти будь-якій навалі. Український народ, зазнавши виняткових випробувань на міцність і життєстійкість, має власний рахунок у війні і власний внесок у Перемозі над нацизмом!

81 рік тому, на світанку 22 червня 1941 року, фашистська Германія без оголошення війни нанесла масований нищівний удар по аеродромах і залізничних вузлах, по військово-морських базах та місцях розквартирування військових частин, по багатьох мирних містах, де жили, працювали і мріяли звичайні люди… Так 22 червня стало однією з найскорботніших дат в історії усього людства.

Україна стала епіцентром бойових дій. За перемогу над нацизмом український народ заплатив неймовірно дорогу ціну, втративши п’яту частину населення. На фронті загинули понад мільйон українців, майже стільки ж військовополонених і 3,9 млн мирних жителів були знищені окупантами, на примусові роботи до Германії було вивезено близько 2,5 млн. осіб. На цілковиті руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

В Публічній бібліотеці підготовлена виставка-реквієм «Стогнала земля від біди і тривоги», яка присвячується пам'яті тих, хто так і не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані у цій страшній війні. А в відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки експонується патріотичний альманах «Як довго ця війна тривала».

В бібліотеці-філії ім. О. Пушкіна у культурному медіа-центрі діє виставка-панорама «Ніхто не забутий – на попіл ніхто не згорів», в бібліотеці-філії ім. Л. Українки для присутніх користувачів бібліотеки відбулась хвилина пам’яті «Іди, дивись і пам’ятай».

Наш священний обов'язок - навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік