Змагання найсильніших шашистів та шахістів Білгорода-Дністровського


07.02.2022 09:44 222

З 16 січня по 6 лютого у шахово-шашковому клубі проходили турніри найсильніших спортсменів, які за підсумками минулого року були тільки переможцями чи призерами основних змагань.

В турнірі з шашок взяли участь:

- Черкес Афанасій – 16-разовий чемпіон міста, чемпіон минулого року з класичних шашок та шашок з жеребкуванням початкових ходів та позицій.

- Криворот Юрій – 5-разовий чемпіон міста, володар минулого року кубку міста з блискавичної гри, півфіналіст кубку міста з класичних шашок.

- Марченко Олексій – 4-разовий чемпіон міста, володар кубку міста з класичних шашок, чемпіон міста з швидких шашок, чемпіон міста з блискавичної гри.

- Палій Борис – 4-разовий чемпіон міста, півфіналіст кубку міста з класичних шашок.

- Смоліна Ольга – 8-разова чемпіонка області серед жінок, віце-чемпіонка міста з блискавичної гри, призерка кубку міста з блискавичної гри, фіналістка кубку міста з класичних шашок.

- Чернецький Віталій – призер чемпіонатів міста з швидких шашок та блискавичної гри.

Ігри проходили в два круги з контролем часу 15 хвилин + 3 секунди за зроблений хід. В першому колі з класичних шашок в особистій зустрічі між Олексієм Марченком та Юрієм Криворотом повинен був з рахунком 4-0 перемагати Олексій, але у виграшних позиціях розгубився та отримав 1-3. Після першого кругу з 20 очками (100% результат) одноосібним лідером турніру став Афанасій Черкес. Юрій Криворот та Олексій Марченко розділяли 2 та 3 місця з результатом 13 очок.

В другому колі в шашки з жеребкуванням позицій лідерство захопив Олексій Марченко, виграючи у всіх з рахунком 4-0, тільки Афанасій Черкес зміг зіграти з ним 2-2. Але зразу після цього Афанасій несподівано програв 0-4 Віталію Чернецькому. Гостра боротьба розгорнулася до останнього туру, де зустрілися Юрій Криворот та Афанасій Черкес. Першому потрібно було тільки перемагати з рахунком 4-0, щоб претендувати на друге місце. А Афанасію потрібно було перемагати 4-0, щоб обійти Олексія Марченка, у якого вже було на 3 очки більше.

В дуже гострій боротьбі перемогу з рахунком 4-0 здобув Афанасій Черкес та став переможцем одного з найсильніших турнірів останніх часів нашого міста:

1 місце – Черкес Афанасій – 32 очки

2 місце – Марченко Олексій – 31 очко

3 місце – Криворот Юрій – 24 очки.

4 місце – Смоліна Ольга – 17 очок

5 місце – Чернецький Віталій – 10 очок

6 місце – Палій Борис – 6 очок.

В турнірі з шахів взяли участь:

- Вздвіжков Дмитро – 9-разовий чемпіон міста, чемпіон минулого року з класичних шахів, блискавичної гри, володар кубків міста з класичних шахів та блискавичної гри.

- Панфілов Олексій – екс-чемпіон міста, призер усіх основних турнірів з шахів минулого року, володар кубку міста з класичних шахів на честь 50-річчя клубу.

- Деркачов Павло – призер чемпіонату міста з блискавичної гри, півфіналіст кубків міста з класичних шахів та блискавичної гри.

- Фаутов Григорій – призер чемпіонату міста з швидких шахів.

Ігри проходили в два круги з контролем часу 25+5. Не програвши жодної партії, переможцем турніру став діючий чемпіон міста Дмитро Вздвіжков.

1 місце – Вздвіжков Дмитро

2 місце – Панфілов Олексій

3 місце – Деркачов Павло.

Всі переможці та призери нагороджені медалями та грамотами від КУ БД ЦФЗН «Спорт для всіх».
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік