Значення обіймів для ментального здоров`я


10.11.2023 14:48 11

Ментальне здоров’я – це стан тіла та емоцій людини, при якому його функції виконуються максимально повноцінно, людина справляється зі стресом, плідно працює, відпочиває, адаптується до постійно змінних умов. Це стан рівноваги.

Ментальне здоров’я порушується по таким причинам, як стрес, проблеми в сім’ї, пережите горе, зрив адаптації.

Сьогодні, коли усім непросто, коли ми стресуємо, ночі – під звуки сирен і вибухів, коли буває розриває зсередини… Дуже важливо у такі миті життя підтримувати тих, хто поруч. Посмішка. Обійми. Слова підтримки. Прості, але такі потрібні речі. Просто спитати: «Ти як?». Нервова система автоматично розслаблюється і людина почувається дуже спокійно. У неї покращується дихання, знижується кров’яний тиск та уповільнюється пульс.

Обійми людини — це простий і ніжний жест, який може допомогти опонентові розслабитись та зменшити стрес. Вони не тільки зменшують синтез гормону стресу кортизолу, але також збільшують секрецію серотоніну, який пов’язаний з покращенням настрою та відчуттям щастя, позитивно впливають на серце і на нервову систему. Також їх можна вважати одним із найпотужніших терапевтичних інструментів.

Щоб обійняти людину – потрібно відчувати до неї певну ступінь довіри, адже для дуже багатьох людей фізичні контакти, навіть в такій формі – щось дуже особисте. Проте, психологи в один голос твердять, що обніматися треба якомога частіше. Обіймаючи один одного, ми знімаємо напругу і стрес. Під час обіймів ми відчуваємо себе у безпеці. Страхи турбують нас набагато менше, як і думка оточуючих.

На офіційній сторінці за посиланням: http://howareu.com викладено ряд відео роликів, інформаційних матеріалів, контакти, поради, та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та близьких людей.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік